Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Academia Vrajitorilor

#28
Kyaaaa :x multam fetelor de commuri, stiti ca va iubesc, nu ? >:D<
Am venit cu capitolul sase, sper sa va placa, si ... sa va faca sa doriti mai mult. ;;)

Enjoy !


Capitolul sase

Mi-am simtit bratul prins cu multa forta, corpul meu, parand doar un puf in mainile acelei persoane s-a izbit de perete. Aia a durut ! Mi-am ridicat privirea care era atintita spre podea in momentul impactului, pentru a vedea cine era agresorul meu. Ma asteptam cu desavarsire sa fie un baiat, dar nu ... era o fata. I-am privit ochii albastrii care ma priveau cu multa ura. Paul ei blond statea carliontat si prins cu doua agrafe in fata. Mi-am ridicat instinctiv o spranceana in timp ce ii priveam expresia fetei. Ea ma ura, iar eu nu aveam nici cea mai mica idee de cine ar putea fi. Am deschis gura pentru a vorbi, dar am inchis-o la loc cand am auzit o usa deschizandu-se. Mi-am dat seama ca era cea a biroului, iesea Lucas sau directoarea. Fetei din fata mea nu prea i-a pasat de acest lucru, contnua sa ma tina lipita de perete. Ce naiba vroia ? Cine era ? Si de ce fix pe mine si-a gasit sa ma tina asa ? Cand credeam ca aveam sa stau o infinitate asa, a vorbit.

- Nu o sa-mi iei tu ce e al meu de drept !

O voce pitigaita s-a auzit in linistea asurzitoare de pe coridor. Am clipit des si apoi am incercat sa asimilez informatia. Eu ce i-am luat ? Ce era al ei ? Multe intrebari si niciun raspuns, faina treaba !

- In caz ca nu ti-ai dat seama Lucas doar se joaca cu tine, nu exista nicio rivalitate intre un baiat si o fata !

Ce spunea nebuna asta ? Mi-am deschis gura sa vorbesc, din nou, dar am fost intrerupte de cineva. Am inchis ochii si am tras aer in piept apoi m-am uitat in stanga mea, era Lucas. Avea privirea tintuita asupra fetei din fata mea. O cunostea. S-a incruntat cand a observat ca m-a incoltit. M-am uitat la el cu o privire usor inocenta iar apoi i-am dat mana fetei care era in partea dreapta a capului meu. M-a lasat sa plec pur si simplu din aceea ' cusca ' . I-am privit pe amandoi, tensiunea care se simtea intre cei doi ma apasa, ma sufoca.

- Si sa presupun ca sunteti logoditi ?

Am spus intr-un sfarsit. Fata s-a intors cu fata catre mine, mi-am afisat un zambet plin de superioritate. A inghitit in gol, deci mintise. Cine eram eu sa tac ?

- Ah, deci nu e Lucas cel ce-ti apartine de drept si pe care nu trebuie sa-l iau, nu ? Bun atunci, cred ca nu e nicio problema daca ma apropiu de el, si ma refer la figurant, in plus, ai spus ca nu mai exista nicio rivalitate, nu ?

Bam ! Apa rece a sosit. Idioata, chiar credea ca o sa stau cuminte ? Defapt, cu ea nu aveam nimic, insa il provocam pe Klampff, sa nu creada ca am uitat ceea ce mi-a facut, dar aveam sa rezolv eu treburile mai devreme sau mai tarziu. Paseam plina de mine pana la locul unde se afla Lucas. I-am trecut mana pe fata si un fior mi-a strabatut tot corpul, nu de frica, de placere, desi nu am lasat sa se arate. Am zambit si m-am apropiat si mai tare, imbratisandu-l. Mi-am dus gura la urechea lui si i-am soptit :

- 1-0 pentru mine.

Am inceput sa chicotesc, s-a speriat, si adoram acest lucru. M-am intors si m-am uitat la fata blonda care a privit toata scena, bineinteles nestiind ceea ce-i spusesem lui Lucas. I-am facut cu ochiul iar apoi am plecat de acolo. Ma simteam invingatoare, o adevarata fiara gata sa isi apere tot ce tine de ea, desigur, Klampff nu-mi apartinea, insa, pionii sunt folositori intotdeauna intr-un joc de sah. Stiam ce ora aveam asa ca am mers la clasa, era ora in care stateam langa presupusul meu rival, sa vedem daca avea sa vina, sper sa nu fie asa las. Cand am vrut sa deschid usa ceva m-a apucat de brat si m-a intors violent. Am intalnit o pereche de ochi negrii care ma priveau furiosi, cine se credea el ? M-a tras dupa el pana intr-o camera si m-a impins acolo, stiu sigur ca m-am impiedicat de ceva, de aceea am cazut pe jos. A aprins lumina si m-a privit sfidator, la fel am facut si eu. S-a apropiat de mine si s-a pus si el jos, trecandu-si o mana prin par a oftat zgomotos.

- Ce ti-a spus Cherry ?

A intrebat acesta vizibil iritat, pronuntand numele fetei cu disgust. Nu am raspuns, nu eram obligata, mi-am atintit privirea spre podea in timp ce o simteam pe a lui apasandu-ma, facandu-ma sa imi pierd concentrarea. Si uram acest lucru, uram ca cineva sa ma domine, de ce trebuia doar cu o privire sa ma doboare ? De ce ? Nu am cutezat sa-i intalnesc privirea, am strans puternic materialul rochiei in pumn, mi-am simtit unghiile strapungandu-mi pielea, dar ce-mi pasa ?

- Ti-am pus o intrebare.

A zis acesta calm.

- Nu sunt obligata sa-ti raspund, Klampff.

Am spus mutandu-mi privirea spre el. A venit spre mine si si-a bagat mana in parul meu, credeam ca vroia sa ma raneasca, insa m-a tras mai aproape de el. Fete noastre erau la o mica distanta, orice miscare negandita putea provoca ... o unire a buzelor noastre. Am inghitit in gol in timp ce-l priveam in ochi. Mi-am deschis gura pentru a vorbi dar buzlele lui m-au redus la tacere. Inima mea batand cu putere, mi-am simtit obrajii luand foc. Lucas Van Klampff, te urasc mai mult decat pe oricine de pe lumea asta ! Ce vroia de la mine ? Atunci, am facut ceea ce nu am crezut ca o sa fac niciodata, l-am pleznit. Da, cu riscul sa ma lovesc si eu. S-a dat mai in spate tinandu-si mana la obraz. L-am privit cu ura si apoi m-am ridicat de pe podea trecand pe langa el in graba. Am iesit de acolo si am fugit spre camera mea, unde m-am inchis toata ziua, nu aveam chef de nimic, de ce sa-l mai vad incaodata pe el ? nu-l inteleg ! Odata imi injecteaza ceva care aproape ma ucide, ma saruta, ce o sa urmeze ?

[center]***[/center]

M-am trezit in toiul noptii din cauza unui zgomot provocat de clanta usii de la camera, incerca sa fie deschisa. M-am ridicat din pat si am constatat ca nu aveam decat camasa de noapte, care era destul de scurta, mi-am luat cearceaful cu care ma inveleam si l-am pus pe mine, in timp ce ma indreptam spre usa. Am rasucit cheia si apoi am apazat pe clanta deschizand-o. Cineva, nu am vazut cine a intrat la mine in camera, m-am speriat, daca era Lucas ? Am pipait peretele pentru a ajunge la intrerupator, cand l-am simtit am apasat sa-l deschid. Camera s-a luminat. Strainul statea cu spatele la mine, am suflat usurata cand am vazut ca nu semana ( pe la spate ) cu Klampff.

- Cine esti ?

Am cerut eu sa stiu. L-am auzit chicotind. S-a intors catre mine, i-am putut observa ochii verzi ca si culoarea bradului, parul saten usor ciufulit, niste buze exprimand un zambet copilaros, si totusi, ochii lui perversi ma studiau. Arata mai bine decat Lucas. Si asta, era greu de crezut ! I-am observat inaltimea destul de mare, trebuia sa imi ridic privirea considerabil pentru a-l vedea mai bine. S-a apropiat de mine si m-a apucat de umeri, din cauza emotiilor, sau nu stiu din ce cauza, am scapat materialul ce ma acoperea. Si-a apropiat chipul de al meu, la fel ca si Lucas, doar ca el se oprise.

- Sunt noul tau 'paznic'.
[Imagine: tumblr_ljy3o2Lf311qzf4bro1_500.gif]

Always keep the faith !



YunJae, YooSu, ChangSica, HunHan.



The pleasures of the mighty are the tears of the poor
A song will outlive all sermons in the memory
Always Keep The Faith
Deferto Neminem
Hope to the End















Răspunsuri în acest subiect
Academia Vrajitorilor - de Denny - 18-02-2010, 10:15 PM
RE: Academia Vrajitorilor - de Flash - 18-02-2010, 10:55 PM
RE: Academia Vrajitorilor - de Neith - 18-02-2010, 11:55 PM
RE: Academia Vrajitorilor - de Teh - 19-02-2010, 04:51 PM
RE: Academia Vrajitorilor - de Denny - 19-02-2010, 10:56 PM
RE: Academia Vrajitorilor - de Neith - 19-02-2010, 11:23 PM
RE: Academia Vrajitorilor - de A'Svear - 19-02-2010, 11:31 PM
RE: Academia Vrajitorilor - de BloodyInnocence - 19-02-2010, 11:44 PM
RE: Academia Vrajitorilor - de Teh - 19-02-2010, 11:45 PM
RE: Academia Vrajitorilor - de Flash - 20-02-2010, 11:45 AM
RE: Academia Vrajitorilor - de Mitus - 20-02-2010, 07:13 PM
RE: Academia Vrajitorilor - de Denny - 21-02-2010, 12:26 PM
RE: Academia Vrajitorilor - de Teh - 21-02-2010, 12:46 PM
RE: Academia Vrajitorilor - de Neith - 21-02-2010, 12:52 PM
RE: Academia Vrajitorilor - de Kripterya - 21-02-2010, 10:22 PM
RE: Academia Vrajitorilor - de Aliss_anime - 24-02-2010, 01:17 AM
RE: Academia Vrajitorilor - de Denny - 27-02-2010, 11:15 PM
RE: Academia Vrajitorilor - de Neith - 27-02-2010, 11:54 PM
RE: Academia Vrajitorilor - de Teh - 28-02-2010, 01:23 AM
RE: Academia Vrajitorilor - de Flash - 28-02-2010, 11:42 AM
RE: Academia Vrajitorilor - de Minnie - 28-02-2010, 04:33 PM
RE: Academia Vrajitorilor - de Denny - 10-03-2010, 09:13 PM
RE: Academia Vrajitorilor - de BloodyInnocence - 10-03-2010, 09:28 PM
RE: Academia Vrajitorilor - de Kripterya - 10-03-2010, 10:31 PM
RE: Academia Vrajitorilor - de Neith - 12-03-2010, 12:59 PM
RE: Academia Vrajitorilor - de Teh - 12-03-2010, 05:16 PM
RE: Academia Vrajitorilor - de Flash - 13-03-2010, 01:52 AM
RE: Academia Vrajitorilor - de Denny - 25-03-2010, 04:51 PM
RE: Academia Vrajitorilor - de BloodyInnocence - 25-03-2010, 05:09 PM
RE: Academia Vrajitorilor - de Riluri - 25-03-2010, 08:00 PM
RE: Academia Vrajitorilor - de Neith - 25-03-2010, 11:32 PM
RE: Academia Vrajitorilor - de Teh - 26-03-2010, 07:14 PM
RE: Academia Vrajitorilor - de Yaku-chin - 26-03-2010, 09:39 PM
RE: Academia Vrajitorilor - de Denny - 14-04-2010, 03:03 PM
RE: Academia Vrajitorilor - de BloodyInnocence - 14-04-2010, 04:26 PM
RE: Academia Vrajitorilor - de Neith - 14-04-2010, 11:19 PM
RE: Academia Vrajitorilor - de Denny - 19-05-2010, 04:44 PM
RE: Academia Vrajitorilor - de Summer - 21-05-2010, 03:31 PM
RE: Academia Vrajitorilor - de BloodyInnocence - 24-05-2010, 06:53 PM
RE: Academia Vrajitorilor - de Neith - 28-05-2010, 10:39 AM
RE: Academia Vrajitorilor - de aleee - 12-06-2010, 02:12 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [ Vampire Knight ] - Academia Vampirilor BloodyInnocence 12 10.500 28-04-2011, 03:44 PM
Ultimul răspuns: Sasame
  Scoala Vrajitorilor Nekirus 3 3.257 26-04-2011, 01:44 PM
Ultimul răspuns: Nya.
  Academia La Luna [+16] [ vampire&angel ] Secret Past 1 2.851 03-01-2010, 02:55 PM
Ultimul răspuns: Yaku-chin


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)