Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Iluzii [+16 / +18]

Well, am venit si eu dis de dimineata cu un capitol nou. Imi pare foarte rau ca v-am lasat sa asteptati insa, inspiratia m-a parasit. Sa-i multumiti lui Wildrose ca ea m-a batut la cap de mama focului sa scriu ca de nu ma bate. :))).

Fantasy Eyes -> Mersi ca dai commuri. Si da, parintii lui Amber sunt exigenti :)))), cine nu ar fi ? :-"
KaGoMe -> Mersi ca citesti si ca dai replyuri. Da, si eu vreau unu ca si Jayson :x.
Kripterya -> Mersi ca dai comm. ^-^ Hmm scene hot :-? mai incolo :> .
Yaku-chin -> Mersi ca dai comm >:D< si ma bucur ca iti place. ^^

Enjoy !


Capitolul 42


Zilele au trecut, iar eu zburam alaturi de ele. In fiecare zi, ora, minut si secunda, ma bucuram de Amber. De zambetul ei, de mirosul ei de tot ce tinea de ea. Ii adoram fiinta pe zi ce trece tot mai mult. Timiditatea ei era mai mult decat un drog pentru mine. Zambetul ei era hrana mea. Iar saruturile ei, erau armele care ma puteau paraliza. Chiar nu stiu, cum, si inca ma intreb, de ce ea s-a uitat la mine ? Nu aveam nimic special de altii. Cine stie, poate ei ii paream special.
Inca rad cand imi aduc aminte de discutia pe care am avut-o cu mama si cu tata. Erau complet ... aiuriti ? Adica, s-au apucat sa imi vorbeasca despre ... sex ? Mda, in 18 ani ai mei nu am avut o discutie ca si cea de atunci, dar m-am prapadit de ras. Mama imi explica niste chestii ... absolut ... absurde, iar eu eram serios, si inca mai dadeam si din cap in semn de aprobare. Daca ar stii ea ca chiar am facut-o cu o fata cred ca ar si muri. Pe mine chiar nu m-a afectat discutia aceea, dar nici nu mi-a dezvaluit o informatie pe care sa nu o fi auzit de la altcineva sau chiar de la scoala.
Cand Josh, mi-a spus de planurile lui Caroline pentru revelion am fost mai mult decat incantat. Aveam sa mergem la o cabana, inainte cu doua zile de noul an. Locul unde aveam sa stam era al unui Var de a lui Amber. Mi-a spus ca pot sa aduc o persoana care vreau sa vina cu noi. Si in momentul acela m-am gandit la Andreea. In fond, era deja timpul sa aducem la lumina prietenia noastra, chiar nu aveam de ce sa mai tin ascunsa treaba asta. Desigur ca a fost mai mult decat incantata cu vestea, a spus ca nu avea niciun plan, deci oferta era mai mult decat bine venita. In plus o adora pe Amber, si asta imi placea cel mai mult. Mama si tata m-au lasat indata, desigur dupa Craciun imi luase o masina super tare. Un Mercedes SRL, era perfect, il adoram. Era mult prea ... genial, si sunt sigur ca si lui Amber i-a placut. Josh a fost mult mai mult decat incantat, mai ca a zbierat ca o fata ca isi vede idolul, a fost prea amuzat.
A urmat si ziua in care trebuia sa plecam. Mi-am facut bagajele cu o zi inainte deci nu aveam de ce sa ma stresez. Am coborat valiza jos, la masina, si am pus-o in portbagaj. Mi-am luat la revedere de la mama si de la tata. Datorita faptului ca matusa Elisse si unchiul Jack au pus niste conditii, eu aveam sa le duc pe Andreea si pe Caroline, iar Josh pe Amber, Mimi si Dave. Danny trebuia sa vina cu mine, dar a facut un scandal de zile mari si pana la urma a mers cu Josh. Pe Caroline si Andreea le-am pus in spate, nu voiam sa ma distraga de la condus. Masina inca era noua si nu o stapaneam asa de bine. Era rapida si gratioasa. O adoram ! Dupa vreo sapte ore de condus am ajuns la cabana. Am condus incet, de aceea mi-a luat atat. Caroline s-a enervat foarte tare, cica mergeam ca si un melc. Dar ea nu stia ca imi era frica sa nu fac alt accident, acum ca eram fericit, sa distrug totul pentru o prostie. Pe drum Josh m-a sunat ca sa i-o las pe Caro lui. Am refuzat cu desavarsire. Mi-a propus un targ, eu i-o dau pe Caro si el pe Amber/ Tot negativ a fost raspunsul meu, m-a cam injurat, a spus ceva de D-zeu si de mama, cred. Eu doar am ras. Adevarul era ca daca venea Amber in masina ma distragea de la condus. Sunt suta la suta sigur ca aveam doar sa o admir, asa ca preferam sa suport glumele lui Caroline si Andreea care se intelegeau de minune cand era vorba sa ma ia peste picior.
Cand am vazut locul unde aveam sa stam am ramas complet uimit, era o cabana superba, pe gustul meu, era chiar ok. Interiorul era decorat cu foarte bun gust. Am fost mai mult decat incantat cand am aflat ca vom dormi in camere pe cupluri. Ma rog, eu cu Josh aveam cate o pereche formala. Andreea se pare ca statea cu Danny, enervant. Nu-mi placea acest lucru deloc. In fine. Eu trebuia sa am grija de Amber. Josh a venit langa mine.

- Ai grija cum te porti noaptea. mi-a spus discret.
- Stai linistit, stiu cum sa ma port cu ea, exact ca si cu o floare. Nu o sa fac nimic din ceea ce poate sa regrete. Promit acest lucru in numele prieteniei noastre si a dragostei care i-o port.
- Asa sa fie. si a ras.

Am zambit si eu. Era cam prea suspicios. Am mers afara si am luat bagajele din masina. Valiza lui Caroline cantarea cel putin o tona, avea prea multe lucruri in ea. Am lasat-o pe aia ultima deoarece aveam nevoie de ambele maini pentru ea. Le-am dus inauntru si amandoua mi-au multumit. Le-am zambit. Apoi am inceput sa o caut pe Amber cu privirea printre cei de acolo. Era la capatul scarilor, astepta pe cineva. M-am dus catre ea, cu valiza in mana si zambeam. Mi-a raspuns.

- In sfarsit ai ajuns si tu. mi-a zis razand.
- Pe mine ma asteptai ? am intrebat-o in timp ce am lasat valiza jos.
- Pe cine altcineva ? a raspuns parand suparata.
- Nu stiu, un amic ceva. am zis ironic.

M-a calcat pe picior. Am gemut.

- De ce ai facut asta ? am intrebat-o in timp ce ma abtineam sa nu strig.
- Sa te inveti minte. mi-a spus sec.

Am zambit, a dat sa urce scarile dar am prins-o de mana. I-am prins fata cu mainile mele si am inceput sa o sarut. Aceasta nu a ripostat, ba chiar din contra a participat si ea la sarut. Dupa ce am intrerupt sarutul mi-am luat inapoi in mana valiza, cu celalata i-am luat-o pe a ei si am urcat scarile. Ajunsi in fata usii eu am oftat, ea a deschis usa nerabdatoare. Cand am intrat inauntru m-a uimit ca si cand am intrat in cabana. Era superba camera. Imi placea mult. Am pus valizele undeva intr-un colt si apoi m-am pus pe pat ca sa ma odihnesc, nu stiam de ce eram obosit. Amber a disperut din camera si m-am alarmat. Dupa vreo doua minute am auzit apa de la dus ca mergea. M-am linistit. Am crezut ca cine stie unde s-a dus. Mi-am dat haina jos si ghetele la fel. M-am intins pe pat si cred ca am adormit.
Am simtit niste maini calde care ma strangeau in brate. In acel moment mi-am deschis ochii. Am intalnit o pereche de ochi albastri superbi. Pentru un moment m-am speriat. Apoi mi-am amintit, unde eram si ce mai important cu cine eram. Fata din fata mea, mi-a zambit si eu am facut la fel.

- Cat timp am dormit ? am intrebat-o ridicandu-ma din pat alarmat.
- Doar o ora. mi-a raspuns lenes.
- Doar una ? Mi s-a parut ca au trecut vreo zece. am spus uimit.
- Prostutule ! a exclamat ea pe un ton jucaus.
- Cum mi-ai spus ? am spus prefacandu-ma suparat.
- Prostutule ! a repetat incaodata.
- Repeta ce ai zis. i-am zis in timp ce m-am apropiat de ea.
- De ce ? m-a intrebat uitandu-se la mine.
- Repeta doar !
- Prostutule !

Atunci i-am prins buzele intr-un sarut, am facut in asa fel incat ea sa fie peste mine, continuam sa o sarut plimandu-mi mana stanga pe spatele ei iar cu cealalta i-am prins parul. Am luat pentru cateva secunde pauza, iar apoi i-am acaparat din nou buzele ei, moi si fragile, facand in asa fel incat corpul ei sa tremure. Cand mi-am satisfacut pofta pe jumatate, am lasat-o sa cada pe pat alaturi de mine. Am ras. Ea m-a lovit in joaca peste umar.

- In seara asta este discoteca. Si e sase jumatate, du-te si pregateste-te.
- Cum ca e sase juma` ? am intrebat-o uimit. Parca ai spus ca ...
- Am mintit. a spus ea ridicandu-se a iesit pe usa dar nu inainte sa scoata limba la mine intr-un mod copilaresc.

Am ras. M-am ridicat de pe pat si apoi m-am dus in baie pentru a face un dus. Cand am terminat am iesit invelit doar cu un prosop, Amber era in camera. A rosit toata. Mi-am cerut scuze in timp ce am intrat inapoi in baie. I-am auzit glasul spunandu-mi ca ea iese din camera. Am reintrat acolo si m-am dus catre valiza ca sa imi iau niste haine pe mine. Am ales o pereche de pantaloni negrii si un roling tot negru. Apoi m-am incaltat si am iesit din camera. Am coborat in sufragerie unde erau toti. Amber a venit la mine si m-a pupat pe obraz iar apoi a urcat cu fetele sus. Danny imi arunca niste priviri ucigatoare in timp ce eu doar zambeam, imi era si teama de el, cred. Dupa vreo jumatate de ora au coborat si fetele. Erau imbracate dragut, simplu, nimic sofisticat. Cred ca se pastrau pentru revelion. Raul, verisorul lui Josh, cel care ne caza, ne-a condus la localul unde avea sa se tina aceea discoteca. Eu le-am luat iarasi pe fete, de data aceasta si pe Amber si ne-am dus cu masina. Era destul de frig, asa ca nu aveam cum sa mergem pe jos fara sa inghetam. Am ajuns in cele din urma cu o intarziere exacta de cinci minute. Am intrat inauntru unde atmosfera era deja destul de incinsa. Fetele dansau peste tot, baietii stateau si priveau. Le-am vazut pe Andreea si pe Caroline cum au urcat in ringul de dans. Au inceput sa-si onduiasca corpul pe ritmul muzicii. Erau gratioase, deloc vulgare. Fara miscari obscene, sau ceva in genul acesta. Am observat ca Danny se uita cam insistent la Andreea, am chicotit. I-am luat pe Dave si pe Josh sa mergem la bar in timp ce Amber cu Mimi dansau si ele dar mai retrase. La un moment dat chiar m-a infundat rasul cand am vazut-o pe Amber ca se impiedica. Era asa o figura, dar totusi era adorabila. Am baut vreo doua pahare de whiskey, Josh a zis ca ar trebui si un al treilea dar i-am reamintit ceea ce i-am promis. A dat din cap in semn de aprobare. Dupa cateva ore in care fetele au dansat, si desigur eu m-am alaturat lor am plecat acasa. Eram destul de obosit, asa ca indata ce am ajuns la cabana si in camera noastra, m-am trantit pe pat. La scurt timp am simtit-o pe Amber langa mine. Era asa calda ! Am sarutat-o iar apoi am strans-o la piept. Cum puteam sa nu o iubesc ? Cand ea, din sora mica si aiurita, s-a transformat in Universul meu, in care ea domnea. Eu eram doar un sclav al ei.
[Imagine: tumblr_ljy3o2Lf311qzf4bro1_500.gif]

Always keep the faith !



YunJae, YooSu, ChangSica, HunHan.



The pleasures of the mighty are the tears of the poor
A song will outlive all sermons in the memory
Always Keep The Faith
Deferto Neminem
Hope to the End















Răspunsuri în acest subiect
Iluzii [+16 / +18] - de Denny - 16-09-2009, 03:05 PM
RE: Iluzii [+16...+18] *by Denny and Teh* - de Amelia_Angel_Devil - 28-09-2009, 10:20 AM
RE: Iluzii [+16...+18] *by Denny and Teh* - de Jurebow - 31-10-2009, 11:25 PM
RE: Iluzii [+16...+18] *by Denny and Teh* - de Jurebow - 01-11-2009, 01:11 PM
RE: Iluzii [+16...+18] *by Denny and Teh* - de Sukisyo - 03-11-2009, 11:44 PM
RE: Iluzii [+16...+18] *by Denny and Teh* - de Jurebow - 04-11-2009, 01:51 PM
RE: Iluzii [+16...+18] *by Denny and Teh* - de cathy*angel - 08-11-2009, 09:14 PM
RE: Iluzii [+16...+18] *by Denny and Teh* - de cathy*angel - 12-11-2009, 01:24 AM
RE: Iluzii [+16...+18] *by Denny and Teh* - de cathy*angel - 06-12-2009, 12:54 AM
RE: Iluzii [+16...+18] *by Denny and Teh* - de cathy*angel - 07-12-2009, 06:31 PM
RE: Iluzii [+16...+18] *by Denny and Teh* - de cathy*angel - 11-12-2009, 09:53 PM
RE: Iluzii [+16...+18] *by Denny and Teh* - de Denny - 14-12-2009, 08:00 AM
RE: Iluzii [+16...+18] *by Denny and Teh* - de cathy*angel - 15-12-2009, 12:28 AM
RE: Iluzii [+16...+18] *by Denny and Teh* - de cathy*angel - 15-12-2009, 03:56 PM
RE: Iluzii [+16...+18] *by Denny and Teh* - de cathy*angel - 17-12-2009, 12:48 AM
RE: Iluzii [+16...+18] *by Denny and Teh* - de Fantasy - 23-12-2009, 01:51 PM
RE: Iluzii [+16...+18] *by Denny and Teh* - de Fantasy - 23-12-2009, 09:30 PM
RE: Iluzii [+16...+18] *by Denny and Teh* - de kid with gun - 26-12-2009, 04:02 AM
RE: Iluzii [+16...+18] *by Denny and Teh* - de Fantasy - 31-12-2009, 04:31 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Iluzii! Funky_Punky 1 2.549 22-12-2009, 11:45 PM
Ultimul răspuns: Funky_Punky
  Iluzii de lumina [done] lala11 1 2.676 13-09-2008, 04:48 PM
Ultimul răspuns: denisa
  Iluzii adolescentine [+16] Mystique92 10 7.416 14-07-2008, 06:05 PM
Ultimul răspuns: Miharu


Utilizatori care citesc acest subiect:
3 Vizitator(i)