Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Iluzii [+16 / +18]

Hello ! A venit melcul de mine cu cap 4. ^^ Sper sa va placa.

AoiButterfly -> Mersi, duda, ca citesti si ma bucur ca-ti place. ^^ P.S : nici mie nu-mi place Kate -_-
kiss4_sasuke -> Mersi ca ai dat un reply ^^. Da o sa fie obstacole.
Wildrose -> Las' ca ajungi sa fi prima. :)) Mersi ca citesti.

Multumesc si celor care citesc. ^^

Capitolul 4

Doamne, m-am trezit cu o durere de cap ingrozitoare. Nu stiam ce naiba am visat, dar ultimul chip din vis care mi-l amintesc a fost cel a lui Kate. Doamne ! Cat puteam sa o iubesc pe fata asta. Dar din pacate de fiecare data cand incercam ceva cu ea ma respingea, motivul nu-l stiam. M-am ridicat lenes din pat si am pasit spre baie. Am intrat in incapere si mi-am dat boxerii jos, am intrat in cabina de dus si am dat drumul la apa calda. M-am relaxat sub jetul de apa pentru a uita de durerea de cap. Am iesit din cabina dusului si am luat un prosop alb cu care mi-am infasurat braul. Am stat pentru cateva secunde si m-am uitat in oglinda. M-am spalat pe dinti si am iesit din baie. M-am dus spre dulap si mi-am luat niste haine pentru a ma imbraca, era destul de cald, asa ca urma sa-mi iau niste haine perfecte pentru aceasta zi. Cand am fost gata mi-am pieptanat parul, sau cel putin am incercat, dar totusi dupa ce m-am chinuit destul de mult a stat la locul lui. Am iesit din camera si m-am indreptat spre sufragerie unde mama si cu tata ma asteptau pentru a manca. M-am asezat la masa si apoi le-am urat 'Buna dimineata'.

- Si ce parere ai despre Amber ? m-a intrebat tata ranjind.
- O, nu ! Sper ca nu va imaginati ca eu as putea fi baiatul perfect pentru ea, cum visati cand eram mai mici. le-am spus prefacandu-ma suparat.
- Nu, nici pe departe. au inceput sa rada amandoi. Acum pe bune, ce parere ai despre ea ? m-a intrebat din nou tata devenind insistent.
- Pai, la partea fizica ... o fata super draguta, desigur, cine nu s-ar uita la ea ? Adica, are un corp, totusi e mica de statura, sau mi se pare mie ? am spus iar apoi am ras. Iar la partea psihica daca pot sa spun asa, e o fata mult prea dulce, asta imi place la ea, nu e ca si altele.
- Mai, mai ai studiat-o destul de bine. mi-a atras atentia mama intr-un mod ironic.
- Poate, dar stii ca singura fata pe care o voi iubi este Kate.
- Ma rog. Stii ca nu imi place fata aia, deci in preajma mea sa nu o numesti. mi-a raspuns taios si s-a ridicat de la masa.
- Dar ... mama ! am strigat dupa ea, dar degeaba. Ce a patit ? l-am intrebat pe tata.
- Fata aceea ii aminteste de ea din liceu. mi-a raspuns.
- Si asta trebuie sa fie un lucru bun, nu-i asa ?
- Nu. mi-a raspuns zambind.

Ce naiba avea toata lumea ? M-am ridicat de la masa si i-am urat pofta buna incontinuare tatalui meu. Mie-mi pierise pofta de mancare. Am iesit din casa si am inceput sa ma plimb pana acasa la Josh, m-am uitat la ceas si am observat ca era aproape ora la care am stabilit sa ne intalnim. De la departare le-am vazut pe Caroline si pe Amber ca plecau, as fi vrut sa le salut, dar daca faceam asta paream doar un idiot care striga. Am intrat in casa si nu l-am gasit pe Josh nicaieri. Am scos telefonul din buzunar si i-am format numarul.

- Unde mama dracului esti ? l-am intrebat enervat.
- Sunt la terenul de baschet. mi-a raspuns plictisit.
- De ce dracu nu m-ai asteptat ?
- A venit Caroline dupa soramea, si stii ca nu pot sa-i rezist fetei alea. a continuat.
- Ti se urca hormonii la cap, dar sa stii e varamea, asa ca sa nu te prind ca o faci sa sufere. i-am zis iar apoi am inceput sa rad. Hai ma, ne vedem acolo. Pa.

I-am inchis, si am iesit din casa, am continuat sa merg catre terenul de baschet. Am ajuns in aproximativ zece minute, si l-am vazut pe netrebnicu' ala de prieten pe care il am cum dadea la cos. L-am strigat, indata ce m-a auzit, si-a luat mingea si a venit spre mine m-a salutat. Eu nu i-am raspuns, i-am dat un pumn in umar in joaca, s-a prefacut ca-l doare. Am continuat sa mergem pe strazile pline de adolescenti ale marelui oras Boston. Ca o coincidenta mult prea mare ne-am intalnit cu Caroline si Amber. Am vazut ca a rosit, era prea dulce. Am sarutat-o pe Caroline pe oraji, iar pe Amber am imbratisat-o. Mi-a fost dor de ea, iar imbratisarea aceea imi trebuia, ieri nu prea am avut ocazia de a o face, si mi-a placut deoarece mirosea a fructe, si inca ce fructe ! Nu puteam sa imi dau seama. Josh le-a salutat pe amandoua fara sa le imbratiseze sau ceva in genul. Cred ca verisoara mea, mult prea 'inocenta' l-a intimidat. Tipic pentru el. De vara trecuta, cand a vazut-o aprope dezbracata doa rla ea viseaza.

- Si ce faceti pe aici ? le-am intrebat pe amandoua zambind.
- Ii aratam orasul ! a sarit Caro cu vorba. Si baietii. a mai adaugat.
- Baieti pe naiba, auzi Caroline, niciun baiat nu o sa fie bun pentru Amber daca nu ne place nici mie nici lui Josh. i-am spus razand.

Ce naiba ?! Nu aveam de gand sa las sa se lege fiecare idiot de ea, era prea pretioasa.

- Ei trebuie sa ii placa nu tie sau lui Josh ! a inceput sa zbiere.
- Ia mai taci gura sparta ! si i-am pus mana la gura. Scuze ca trebuie sa asisti la genul acesta de certuri. i-am spus lui Amber in timp ce o tineam pe Caoline de gura. Fara sa imi dau seama bruneta m-a muscat de mana. Am inceput sa strig iar apoi un val de injuraturi si-au avut locul.

- Bag ... . am vrut sa spun dar nu am mai continuat, pentru ca puteam parea un baiat fara cei sapte ani de acasa.

Amber a inceput sa rada. Doamne ! Pana si rasul ii era frumos, sau vesel, sau nu stiul cum sa-l descriu. I-am scos limba lui Caroline care isi aranja parul deoarece i l-am ciufult putin. Mi-am auzit telefonul sunand mi-am dat seama ca era Kate.

- Da Kate ? am intrebat. Sigur, de ce nu ? Doar noi doi ? am continuat sa spun. Clar ca vin. apoi i-am inchis.
- Dragii mei prieteni, eu va las, am o intalnire cu zeita vietii mele. am spus iar apoi am ras.

Am plecat de langa ei si am dat nas in nas cu gasca nesuferitului de George, m-am uitat urat, la fel a facut si el. Am continuat sa merg spre apartamentul lui Kate. Nu era asa de lung drumul asa ca aveam sa ajung repede. Dupa aproximativ un sfert de ora am ajuns in fata unei cladiri inalte. Am sunat la interfon si o voce mi-a spus sa astept ca coboara imediat. Oh fetele ! Imediat inseamna peste zece minute. Indata am vazut ca a aparut roscata langa mine. Se pare ca nu si ea. Mi-a zambit, cat adoram zambetul acesta. Apoi am sarutat-o scurt. S-a agatat de bratul meu si am mers incet spre mall, cica dupa parerea ei vroia sa faca shopping cu mine. Urasc shoppingul, dar ce puteam face ? Am ajuns destul de repede la mall, pe tot drumul tot mi-a povestit despre cat de tari erau prietenele ei. Eu chiar nu le suportam, niste barfitoare idioate. Pff, ce as fi facut cu ele. Am intrat in cladirea imensa, plina de oameni, normali si mai putin normal. Am intrat prin vreo cinsprezece magazine, in fiecare Kate si-a probat vreo cinci tipuri de haine diferite si luandu-se apoi cae trei din fiecare. Mai apoi am mers sa mancam ceva de la un fast food. Ca deobicei aceasta si-a luat o salata, dupa ea toate acele lucruri ingrasa, si nu vrea sa fie data afara din echipa de majorete. Am ras, eu imi luam deobicei cat putem manca, dar de data asta mi-am luat doar un shake. Dupa ce a terminat de mancat am decis sa mergem la ea acasa sa isi lase pachetele si apoi sa ne mai plimbam.
Cand am ajuns la cladirea unde locuia, am urcat si eu cu ea sus ca sa o ajut. Odata ajunsi la ea in apartament s-a dus la ea in camera pentru a pune pachetele. Eu jucaus de fire, m-am dus dupa ea si am imbratisat-o de pe la spate. Am trantit-o pe pat si m-am pus peste ea si am inceput sa o sarut. I-am dat bluza jos si am vrut sa fac acelasi lucru si cu sutienul dar m-a imprins de peste ea. Am privit-o urat.

- La dracu, Jay ! Stii ca nu vreau sa o facem ! a inceput sa tipe la mine.
- De ce ? Iti provoc scarba sau ce dracu ai ? Suntem impreuna de aproape un an si nu am facut-o niciodata. Sa te ia naiba, Kate ! am spus eu iar apoi am iesit din camera si din apartament.

Respingerile acestea ma enervau pana la culme. Sunt si eu un barbat si am niste nevoi nu ? Am iesit din bloc furios, incercand sa ma linistesc, dar fara rezultate. M-am plimbat in jur de vreo trei ore prin oras dar fara rezultat, doar am obosit. Am ajuns in fata casei mele dar am decis sa o las balta, nu vroiam sa o ascult pe mama, nu de data asta, asa ca am mers mai departe spre casa lui Josh. L-am sunat cand eram pe drum ca sa vina pana la usa. Cand am ajuns la el, l-am vazut stand in pragul usii. Ma privea dezaproband din cap.

- Nu am chef de predici. i-am rostit incet.
- Nici nu o sa spun nimic. mi-a spus iar apoi m-a lat de dupa cap.

Am intrat in casa si m-a dus in camera unde erau doua paturi, deobicei cand dormeam la el acolo mergeam ca sa stam de vorba, matusa Elisse a facut special pentru noi. M-am trantit pe pat si Josh a facut la fel. Probabil a asteptat sa ii povestec ceea ce am patit, dar am fost prea obosit sau suparat nu stiu ce a fost aia ca sa ii povestesc. Cred ca am adormit.


___________________________

Capitolul 5 o sa vina abia Vineri deoarece Teh nu a reusit sa-l scrie azi. Imi pare rau, dar asta e. Ea pleaca la liceu. So ... ^^.
Imi cer incaodata scuze.
[Imagine: tumblr_ljy3o2Lf311qzf4bro1_500.gif]

Always keep the faith !



YunJae, YooSu, ChangSica, HunHan.



The pleasures of the mighty are the tears of the poor
A song will outlive all sermons in the memory
Always Keep The Faith
Deferto Neminem
Hope to the End















Răspunsuri în acest subiect
Iluzii [+16 / +18] - de Denny - 16-09-2009, 03:05 PM
RE: Iluzii [+16...+18] *by Denny and Teh* - de Amelia_Angel_Devil - 28-09-2009, 10:20 AM
RE: Iluzii [+16...+18] *by Denny and Teh* - de Jurebow - 31-10-2009, 11:25 PM
RE: Iluzii [+16...+18] *by Denny and Teh* - de Jurebow - 01-11-2009, 01:11 PM
RE: Iluzii [+16...+18] *by Denny and Teh* - de Sukisyo - 03-11-2009, 11:44 PM
RE: Iluzii [+16...+18] *by Denny and Teh* - de Jurebow - 04-11-2009, 01:51 PM
RE: Iluzii [+16...+18] *by Denny and Teh* - de cathy*angel - 08-11-2009, 09:14 PM
RE: Iluzii [+16...+18] *by Denny and Teh* - de cathy*angel - 12-11-2009, 01:24 AM
RE: Iluzii [+16...+18] *by Denny and Teh* - de Denny - 15-11-2009, 05:54 PM
RE: Iluzii [+16...+18] *by Denny and Teh* - de cathy*angel - 06-12-2009, 12:54 AM
RE: Iluzii [+16...+18] *by Denny and Teh* - de cathy*angel - 07-12-2009, 06:31 PM
RE: Iluzii [+16...+18] *by Denny and Teh* - de cathy*angel - 11-12-2009, 09:53 PM
RE: Iluzii [+16...+18] *by Denny and Teh* - de cathy*angel - 15-12-2009, 12:28 AM
RE: Iluzii [+16...+18] *by Denny and Teh* - de cathy*angel - 15-12-2009, 03:56 PM
RE: Iluzii [+16...+18] *by Denny and Teh* - de cathy*angel - 17-12-2009, 12:48 AM
RE: Iluzii [+16...+18] *by Denny and Teh* - de Fantasy - 23-12-2009, 01:51 PM
RE: Iluzii [+16...+18] *by Denny and Teh* - de Fantasy - 23-12-2009, 09:30 PM
RE: Iluzii [+16...+18] *by Denny and Teh* - de kid with gun - 26-12-2009, 04:02 AM
RE: Iluzii [+16...+18] *by Denny and Teh* - de Fantasy - 31-12-2009, 04:31 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Iluzii! Funky_Punky 1 2.549 22-12-2009, 11:45 PM
Ultimul răspuns: Funky_Punky
  Iluzii de lumina [done] lala11 1 2.676 13-09-2008, 04:48 PM
Ultimul răspuns: denisa
  Iluzii adolescentine [+16] Mystique92 10 7.416 14-07-2008, 06:05 PM
Ultimul răspuns: Miharu


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)