Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Once upon a time- Gravitation [Yaoi and normal couples]

#4
(04-02-2009, 10:00 PM)Fire_Candy_Mira A scris: Cap. 2- Un sfarsit abia inceput

Dupa acea zi obositoare si acea cearta care il enervase la culme, Shuichi se relaxa pe veranda vilei sale gandindu-se ce sa faca ca sa scape de Yuki odata pentru totdeauna Shu nu cred ca s-ar gandi vreodata la un asemenea lucru si dupa cateva zeci de minute de stors creierii ii veni o idee perfecta pe care stia ca o va regreta dar care stia ca este spre binele tuturor, mai ales al sau si al Mellissei. Dar oare era o hotarare inteligenta sa faca asa ceva? Dar defapt... nici nu-i pasa. Adica daca scapa de Yuki, ce ar fi putut merge rau? Nici el nu avea un raspuns, cel putin deocamdata.
Rozaliul nu mai statu pe ganduri apoi si puse mana pe telefon pentru a vorbi cu Tohma ca sa aranjeze cea mai cea festivitate pentru acea ocazie speciala dar secreta, pe care Shuichi o tinu secreta timp de o saptamana, atat cat decursera pregatirile.
Dupa acea tensiune in care toti invitatii intrebasera despre ce e vorba si nu primira decat un zambet malefic de la Shuichi sau o banala replica de genul "Veti vedea voi atunci", veni in sfarsit si ziua, mai degraba noaptea, petrecerii.
Shuichi arata perfect din cauza faptului ca era increzator in planul sau atat de elaborat si nu avea nicio grija ca ceva va merge prost, deci nu facu altceva decat sa mearga acolo, in mijlocul multimi multimii si sa inceapa sa cante, asa cum o facea de obicei.
Tanarul solist al trupei Bad Luck canta melodiile ce-l consacrasera, incepand cu Glaring Dream. Apoi canta si alte melodii, iar la sfarsitul concertului facu un lucru care ii soca pe toti.
Dar sa o luam cu inceputul, moment care se plaseaza atunci cand Shuichi a cehemat-o pe Mellissa pe scena langa el. Blonda se supuse si merse langa el. Apoi Shuichi se aseza in genunchi langa ea si scoase din buzunarul pantalonilor o cutiuta pe care o deschise, lasand la iveala un inel de logodna pentru iubita lui pe care i-l puse pe deget.
-Mellissa, vrei sa te mariti cu mine? intreba el zambindu-i fetei.
-Bine inteles ca vreau! spuse ea bucuroasa, deoarece nu credea ca Shuichi o iubeste intr-atat de mult cat sa vrea sa se marite cu ea.
-Atunci asa va fi, iubita mea! spuse solistul, dupa care o stranse in brate.
Cei prezenti erau cat de cat bucurosi ca "micutul" lor Shu isi gasise o fata asa buna dar trebuie sa amintesc ca Shu invitase pe toata lumea, inclusiv pe Tohma, Mika si Yuki.
Dar in timp ce Shuichi primea felicitarile tuturor, Mika il striga speriata:
-Shuichi, Tohma, veniti repede! tipa ea.
-Ce se... Oh, Doamne! facu Tohma cand il vazu pe Eiri intins pe jos si zvarcolindu-se in timp ce isi tine mainile pe stomac si scuipa sange din gura. aici nu mai trebuia sa spui din gura deoarece se subantelege ca numai din gura poti scuipa sange
-Ce... a patit? intreba Shuichi cu glas tremurand.
-Iar a facut o chestie de-aia la stomac ca acum patru ani. (spuse Tohma venindu-si putin in fire) fara paranteze
-Si ce stai, omule! Fratele meu moare! Cheama ambulanta! striga Mika inebunita. innebunita
-Am chemat. Vor veni imediat. (spuse cantaretul) fara paranteze
Dupa cateva ore haotice, pe holul spitalului nu se mai aflau decat Shu, Tohma si Mika.
Femeia plangea de mama focului si scapand din bratele sotului ei, se napusti asupra lui Shuichi zici ca era un monstru spunand:
-Tu! Tu esti de vina pentru ce a patit fratele meu! De ce?! De ce a trebuit sa fi cu fata aia?! Nu vezi cat te iubeste Eiri?! ii reprosa ea vocalistului in timp ce incerca sa-l loveasca si ar fi reusit daca nu o oprea Tohma.
-Mika, a fost alegerea lui. Lasa-l. (spuse apoi Seguchi) fara paranteze
In timp ce cuplul Seguchi discuta, Shuichi se strecura usor in camer lui Yuki si il saruta pe frunte spunand:
-Imi pare rau iubitule dar trebuia sa se termine odata si-o data. Te voi iubi mereu, Yuki! (continua cantaretul izbucnind in lacrimi din cate stiu eu in lacrimi nu poti sa izbucnesti..poate in plans.. in timp ce ii mangaie parul auriu si ciufulit al novelistului) fara paranteze
-Shu... (articula Eiri cu un glas tremurand in timp ce-l privea pe Shuici Shiuchi plangand) fara paranteze
Apoi scriitorul il trase pe Shu aproape de el atat cat sa-l sarute si ii dadu un sarut pasional de adio.
-S-a terminat, Yuki! striga cantaretul in timp ce se smulse din sarutul novelistului si iesi furtunos din camera) fara paranteze
-Stai... (spuse Yuki printre lacrimile ce-i curgeau din ochii aurii ca niste cristale fierbinti precum dragostea din inima lui) fara paranteze
Dar din nefericire, solistul Bad Luck nu-l auzi si suferinta lui ramase ascunsa in taina noptii.
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Off topic: Eu ma bucur ca ati comentat si sper sa va placa mai mult acest capitol, deoarece am incercat sa fiu atenta la sfaturile voastre. Comment pls.!

Asa deci ai spus tu ca ai incercat sa respecti sfaturile noastre dar problema cu parantezele tot n-ai rezolvat-o. Ori nu ai citit commenturile ori nu ai vrut...
Mici greseli de tastare dar toata lumea are. Ti-am corectat cateva dar nu pe toate.
Acum partea care nu mi-a placut mie: l-ai facut pe Shu asa de dur si rigid in fata lui Yuki care suferea si sa nu uitam Shu are tente de copil in anime...nu este asa este mai plangaret. Iar cand am citit ca vrea sa scape de Yuki am ramas o.O
In anime sunt faze mai amuzante care te fac sa razi dar aici nu e nimic amuzant inafara de partea cu dulapul.
Dialogul tot sec pe ici pe colo.
Si in final ce mi-a placut:
Ai mai pus ceva descriere ceeace e ceva bun :bv:
Ai mai pus si vorbire indirecta pentru a nu mai exista atata dialog sec. :bv:
Daca nu-ti convine commentul meu da-mi un PM si o sa-l sterg dar sa sti ca numai prin critici vei putea progresa!
Astept nextu! Gambate!
Ja ne! :bye:
PS: Am o intrebare: tu ai vazut Graviataion ? ca din ce ai scris tu aici eu imi dau seama ca nu...
When you can live forever what do you live for?

[Imagine: 20f8b2g.png]

Cinema Bizarre Addicted! 8 Yu fangirl :love:

If no one is perfect, why do you wanna be perfect?

Metal Addicted :X


[Imagine: fd27431.png]



Răspunsuri în acest subiect
RE: Once upon a time- Gravitation [Yaoi and normal couples] - de Yukira1234 - 04-02-2009, 11:39 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Invata-ma sa fiu normal [yaoi +16] Liar 1 2.308 03-09-2011, 10:32 PM
Ultimul răspuns: Liar
  BOOM XD(old time) Aiumy 2 2.994 25-07-2010, 05:49 PM
Ultimul răspuns: Kent nanotek^^
  Blank pages of time [+16] ringingBells 5 5.905 31-10-2009, 04:44 PM
Ultimul răspuns: ringingBells
  [Sailor Moon]Never Say Goodbye - Is Time To Believe Little Star 1 3.206 29-09-2009, 08:13 PM
Ultimul răspuns: Little Star
  The life of a male prostitute (yaoi,shounen ai and normal couples) Lithium-Angel 92 46.265 09-06-2009, 10:32 PM
Ultimul răspuns: adyna_45
  Gravitation-fik Flash 7 6.793 26-12-2008, 12:29 PM
Ultimul răspuns: Flash
  Once upon a time... Kiubi 2 3.333 05-10-2008, 03:27 PM
Ultimul răspuns: angeliqueVampire
  Gravitation $w33ty 5 5.874 09-03-2008, 03:13 PM
Ultimul răspuns: $w33ty
  Gravitation Fiction EvilManiac 1 8.834 08-02-2008, 09:19 PM
Ultimul răspuns: EvilManiac


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)