Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Cand intre Demon si Inger se naste iubirea (Sasuke & Sakura)

#1
Disclaimer: In afara personajelor create de mine (deocamdata doar Mico, insa pe parcurs vor mai aparea), nu detin restul personajelor, ce apartin lui Masashi Kishimoto din anime-ul Naruto. Nu fac profit de pe urma personajelor/intamplarilor.

M-am gandit sa scriu si eu un fic :D Este primul, asa ca nu va fi (cel putin la inceput) prea fenomenal. Insa voi incerca sa ma perfectionez, pentru a ajunge sa scriu la fel de bine precum criticii mei.
Acesta este un capitol de inceput, nu o sa se intample mai nimic in el, am vrut doar ca Sakura sa intre la Academia Ninja. Urmatoarele va promit ca vor fi mai bune ^_^


E o noua zi in satul Konoha. La Academia Ninja e multa zarva. Vacanta s-a terminat si, spre nemultumirea elevilor, scoala e pe cale sa inceapa. Se zvonea ca cei din clasa lui Iruka-sensei vor avea o noua colega. Nu prea ii interesa pe ei acest lucru… Erau chiar putin iritati.
-Am auzit ca va fi o fata, spuse plictisit un baiat saten de 14 ani, cainele lui sustinandu-l cu un latrat.
-Cui ii pasa? Sigur e o idioata! mai spuse o fata bruneta, cu parul prins in doua cocuri.
In acel moment, pe poarta scolii aparu o fata cu parul roz si ochii verzi precum smaraldul. Parea putin dezorientata.
-Probabil e fata cea noua, spuse baiatul saten care vorbise inainte. Ai avut dreptate, chiar are fata de idioata!
Rozalia ii auzi, insa nu spuse nimic. Nu era deloc surprinsa de modul in care ceilalti o marginalizau. Insa ei nu ii pasa. Putea sa suporte fara pic de greutate, doar era obisnuita cu suferinta.
Clopotelul incepu sa sune, anuntand inceperea orelor. Fara pic de chef, elevii isi luara un ultim adio de la dulcile clipe de vacanta si se indreptara spre salile de clasa.
Rozalia intra in clasa ei si se aseza intr-o banca libera. Se parea ca baiatul saten si fata bruneta din curte ce o insultasera pe rozalie aveau ghinionul sa fie in aceeasi clasa cu ea. Vizibil iritati de acest lucru, cei doi ii intoaresera spatele evitand-o pe cat de mult posibil. Pe de alta parte nici colega cea noua nu era prea entuziasmata sa ii cunoasca. Statea cuminte in banca ei si privea pe geam. Gandurile ei zburau aiurea, imprastiindu-se precum petalele delicate ale crinului.
Deodata, in clasa navali un uragan sub forma unui baiat.
-YAHOO! tipa acesta, M-AM INTORS!
-Si bineinteles ca nu puteai sa-ti faci intrarea fara sa ne spargi timpanele, urla la el fata bruneta.
Baiatul ranji intr-un mod prostesc apoi privirea i-a fost acaparata de rozalie care de asemenea, il privea. Parul lui era blond precum spicul graului, iar ochii sai albastri precum adancul oceanului ii explorau pe cei verzi precum smaraldul. Ceva era ciudat. Cei doi simteau ca perechea de ochi din fata lor e doar o oglinda, in care se citeste trecutul plin de suferinta pe care l-au indurat.
-Hei, ce faci? il intreba bruneta pe blond. Nu vezi ca nimeni nu ii da atentie?!
-Cum asa? intreba, trezit la realitate, blondul. Ce-aveti cu ea?
-Are fata de idioata ii rasprunse bruneta.
-Asta-i tot?! Doar de asta o marginalizati?! Stiti ce, faceti ce vreti, eu ma duc sa vorbesc cu ea, spuse blondul hotarat.
Ajungand la banca unde era fata, blondul zambi si spus:
-Salut! Pot sa stau langa tine?
-Daca vrei o reputatie proasta te asigur ca asta e cel mai bun mod, ii raspunse rozalia.
-Eh, deja am o reputatie proasta, asa ca…
Insa blondul nu reusi sa isi continue fraza deoarece profesorul intra in clasa. Toti elevii se ridicara salutand, apoi profesorul le spuse:
-Ma bucur sa va revad, copii, sper ca a fost o vacanta placuta…
-Ar fi fost mai placuta daca nu am fi stiut ca urmeaza sa inceapa scoala, il intrerupse un elev.
-Sunt sigur de acest lucru, insa daca tot am ajuns inapoi aici, haideti sa ne apucam de treaba. Dupa cum presupun ca ati observat aveti o colega noua. Azi avem un program foarte incarcat, desi e prima zi de scoala, asa ca nu putem sa o lasam sa se prezinte cum se cuvine. Insa va pot spune ca numele ei este Sakura si e o un ninja foarte bun. Daca vreti mai multe detalii, o puteti intreba chiar voi. Sakura, eu ma numesc Iruka si sunt profesor de istorie. Acum sa incepem lectia. Iruka-sensei isi incepu lectia, insa nimeni nu era atent la el. Toti o priveau pe rozalie cu coada ochiului, analizand-o. Oare acea fetita putea sa fie un ninja atat de bun? Cu siguranta ca nu, insa in viitor Sakura va avea posibilitatea sa le arate tuturor ca se insala.
[Imagine: thekillers.png]



Răspunsuri în acest subiect
Cand intre Demon si Inger se naste iubirea (Sasuke & Sakura) - de Ely-chin - 17-01-2009, 12:31 AM
RE: Cand intre Demon si Inger se naste iubirea (Sasuke & Sakura) - de sakura_alexutza - 18-02-2009, 06:41 PM
RE: Cand intre Demon si Inger se naste iubirea (Sasuke & Sakura) - de Isis-Zeita iubirii - 10-04-2009, 01:44 PM
RE: Cand intre Demon si Inger se naste iubirea (Sasuke & Sakura) - de ProudlyObsessed - 22-05-2009, 11:10 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Ramane intre noi doi ? Natsuru 14 9.023 13-08-2013, 11:15 AM
Ultimul răspuns: hiimera
  Demon si inger DanteObs3ssion 1 2.184 30-06-2013, 03:52 PM
Ultimul răspuns: CyBeR
  [Yaoi] Inger cazut.. Rissu. 2 2.304 19-08-2012, 12:39 PM
Ultimul răspuns: Peppers
  [Naruto] Iubirea se naste din gelozie(NaruHina) Madalovenar 23 13.756 17-08-2012, 09:32 PM
Ultimul răspuns: Madalovenar
  [Naruto] Intre vant si umbre... hero1hero 11 8.350 12-08-2012, 04:09 PM
Ultimul răspuns: hero1hero
  Intre viata si moarte + 16 *Piersicuta 2 3.359 01-07-2012, 02:00 AM
Ultimul răspuns: *Piersicuta
  Inger fara aripi Kyandi. 2 2.259 31-03-2012, 10:32 PM
Ultimul răspuns: hiimera
  Demonul devine inger ohaio_angel 5 3.165 08-03-2012, 10:22 PM
Ultimul răspuns: Me_Samy
  InuYasha-astazi om,maine demon Matt 0 1.889 24-12-2011, 10:38 PM
Ultimul răspuns: Matt
  Iubire intre demoni[+18] ♥FallenAngel♥ 16 11.887 12-09-2011, 09:57 PM
Ultimul răspuns: ♥FallenAngel♥


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)