Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

[ Vampire Knight ] - Academia Vampirilor

#1
deci...ce pot sa zic, aceasta poveste este dedicata unei persoane dragi mie;) poate o sa pot sa pun update-ul mai des decat am facut-o pana acum;)
deci, cititi, spuneti-mi ce parere aveti, chestii de genul acesta.
e primul fan fic.
acum am vazut..am fix 40 de randuri 0.0"
cred ca este cel mai mic capitol pe care l-am facut pana acum:|

Nu detin nici unul din personajele din Vampire Knight

Academia Vampirilor



Un Ferrari rosu, ultimul model mergea cu viteza pe drumul inconjurat de copaci batrani, maiestuosi. Cel care conducea aceasta masina superba era un vampire in varsta de douazeci si trei de ani cu ochii caprui, blanzi si parul saten deschis aproape blond. Nu era cine stie ce frumusete, nu asa cum isi inchipuiau oameni ca arata vampire. Nasul era prea mare pentru fata lui ovala, era tras la fata, iar buzele oricat de atragatoare ar fi fost pe chipul altcuiva, pe al lui nu isi gaseau locul, insa in ciuda tuturor acestor lucruri avea o atractie pe care nimeni nu o putea explica. Ajungea sa vorbesti de cateva ori cu el ca erai prins in vraja lui. Numele sau era Chase si desi nu detine trasaturi frumoase, corpul lui era bine alcatuit si atragator.

In dreapta lui, uitandu-se visatoare pe geam statea sora lui vitrega, Yuuki. Era o papusa de fata. Avea parul lung pana la fund de culoarea pamantului, ochii mari, rotunzi de culoarea caramelei cu genele lungi si dese. Nasul ii era mic tocmai potrivit pentru chipul ei oval, iar buzele ce intotdeauna ii statea putin intredeschise ii aduceau un farmec aparte. Nu semana deloc cu fratele ei vitreg, dar asta nu facea decat sa aduca bucurie in inima lui Chase.

Acesta o iubea foarte mult, mai mult decat o simpla dragoste intre frati si nu ar fi acceptat pentru nimic in lume sa o lase sa se duca la Academia Vampirilor, daca nu ar fi fost convins ca aceasta era cea mai buna cale de a o face sa I se alature. Singurul defect pe care il avea in ochii lui Chase era ca inca era muritoare. Nu vrusese cu nici un chip sa fie transformata in vampir si se incapatana sa ramana asa. Nu stia cum sa o faca sa isi schimbe parerea, sa accepte darul pe care i-l ofereau. Asa ca parintii lui au decis sa vorbeasca cu directoarea academiei pentru a o primi pe Yuuki printre elevii de la liceul ei si astfel sa ii arate cat de usoara ar fi viata daca ar accepta sa fie vampir.

Dupa trei ore de mers ajunsesera intr-un final la destinatie. Chase astepta ca Yuuki sa coboare din masina si inainte sa plece ii spuse “La revedere”. O lasa singura in fata caldirii impunatoare fara sa o pupe sau sa ii spuna altceva in afara acelor doua cuvinte lucru ce o intrista teribil, insa refuza sa se mai gandeasca la aceste aspect.

Yuuki se trezi singura in fata usilor massive, uriase din stejar. Nu vroia sa invete intr-un liceu plin de vampire. In afara de fratele ei vitreg si de parintii ei adoptivi nici un alt vampire nu o facuse sa se simta bine, ocrotita, in siguranta. Toti o faceau sa se simta ca o prada, o gustare inainte de masa. Ofta si deschise usa mica din-nauntrul celei uriase si intra in cladire reticenta. Holul era gol, ingrozitor de pustic, lucru ce o ingrozea peste masura. Nu putea sa nu se intrebe ce se intamplase de nu era chiar nimeni si nu se auze nici cel mai mic zgomot din salile de clasa. Nu putea sa creada ca nimeni nu stia ca a venit, insa acela era adevarul. Nimeni nu venise sa o intampine si sa ii arate imprejurimile, deci nimeni nu stia ca venise. La un moment dat auzi pe cineva vorbind si se indrepta in directia din care se auzea vocea. Ajunse intr-o sala enorma plina de studentii academiei, iar pe scena profesorii stateau pe scaune in spatele directoarei care vorbea la microfon. Intra in acea sala si se aseza pe cel mai apropiat scaun care era si cel mai departat de vampire. Nu dura mult acel discurs al directoarei, apoi cand termina vampirii se ridicasera si parasira sala fara sa o bage in seama. Cel putin aproape toti o ignorara, toti in afara de unul care trecu neluandu-si ochii de pe ea, ceea ce ii dadu frisoane. Era inalt cu parul negru ca abanosul si ochii reci, caprui spre negru lipsiti de orice expresie. Era frumos si atragator si era sigura ca acesta trebuia sa fie printer primii elevi ai acelei academii, insa ii inspira neincredere si era sigura ca el isi daduse seama ca nu era vampir.



Răspunsuri în acest subiect
[ Vampire Knight ] - Academia Vampirilor - de BloodyInnocence - 23-01-2011, 10:48 PM
RE: Academia Vampirilor - de M3aw sau Mrrr XD - 23-01-2011, 11:59 PM
RE: Academia Vampirilor - de Iryna - 25-01-2011, 08:51 PM
RE: Academia Vampirilor - de Whisky - 27-01-2011, 09:06 PM
RE: Academia Vampirilor - de BloodyInnocence - 30-01-2011, 04:22 PM
RE: Academia Vampirilor - de Whisky - 30-01-2011, 05:34 PM
RE: Academia Vampirilor - de M3aw sau Mrrr XD - 30-01-2011, 10:54 PM
RE: Academia Vampirilor - de Iryna - 30-01-2011, 11:57 PM
RE: Academia Vampirilor - de BloodyInnocence - 11-02-2011, 03:31 PM
RE: Academia Vampirilor - de Whisky - 12-02-2011, 06:25 PM
RE: Academia Vampirilor - de Arikashika - 01-03-2011, 06:15 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Chasing [Vampire Knight] ayame_chan 0 2.181 16-02-2012, 12:12 AM
Ultimul răspuns: ayame_chan
  Mesajele Vampirilor Yuki Kuran 6 3.370 01-09-2011, 07:30 PM
Ultimul răspuns: Fiction
  [ Vampire Knight ] - Un nou inceput Yoko-sama 7 6.007 19-08-2011, 09:22 PM
Ultimul răspuns: Blood_Angel
  Vampire knight - A small intruder +18 [make by Ella, Manu's sister] Nywa 16 11.594 28-07-2011, 01:31 AM
Ultimul răspuns: Kimera
  Suflet de sticlă - Cimitirul vampirilor - Little Star 7 3.334 04-09-2010, 01:51 PM
Ultimul răspuns: Little Star
  Cronicile Vampirilor Elena. 4 4.189 10-08-2010, 05:43 PM
Ultimul răspuns: curcubeu fara culori
  ~Vampire~Knight ~The love between a human and a vampire~ Iryna 5 4.710 09-07-2010, 05:08 PM
Ultimul răspuns: Flash
  [Vampire Knight] Viata Myei Iryna 4 4.169 04-07-2010, 06:00 PM
Ultimul răspuns: Iryna
  Academia Vrajitorilor Denny 41 23.003 12-06-2010, 02:12 PM
Ultimul răspuns: aleee
  Academia La Luna [+16] [ vampire&angel ] Secret Past 1 2.833 03-01-2010, 02:55 PM
Ultimul răspuns: Yaku-chin


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)