Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

[ Harry Potter] - Love is magic...Magic is powerfull and power means boom

#1
Deci am trecut si eu pe aicisa sa vad ce mai e aicisa si am hotarat aicisa sa postez un fic aicisa :)):)):)):)) Este un fic mai vechi...am dat din intamplare peste el si am zis hai sa-mi incerc norocul :)
Poi ce pot spune...se petrece pe vremea lui Harry...va fi ceva actiune , drama , romance...putin din fiecare si mult SF :)):)):)). Sper sa va placa.

Disclaimer:Nu detin Harry Potter si niciunul din personajele conturate de J.K. Rowling.
Singului personaj care imi apartine in totalitate este Angela Snake

CAPITOLUL I
Sunetul pasilor pe pardoseala rece le dadea de inteles ca holul nu era pustiu. Se opri in fata usii masive pret de o clipa apoi intra. Era surprins ca in locul posturii impunatoare a directorului , se afla o fata, intoarsa cu spatele la el ,si desi nu ii vedea fata, parea frumoasa, iar cand fata se intoarse isi confirma gandurile. Avea parul lung si negru ca noaptea, ochi albastri patrunzatori si gene lungi,inalta si slaba, dar spre deosebire de celelalte fete avea corpul lucrat.
-De ce ai intarziat…dar inaintea ei nu era cine se astepta asa ca prefera sa taca, analizand cu atentie persoana din fata sa. Stia ca incalcase prima regula aceea de a interactiona cu alti elevi dar nu era vina ei ca baiatul acesta navalise in camera chiar in timp ce ea avea chef de citit nu ? Cum observa ca baiatul nu prea se incumeta sa scoata vre-un sunet se hotari ca ea sa fie prima.
-Nu esti Dumbledore !- ha ce constatare. Dar era tot ce ii venise in minte in momentul acela.
-Nici tu daca vad bine. Cine esti si ce cauti aici ?- Harry era surprins. Cine naiba putea fi fata acesata. Cineva important daca isi permitea sa intre asa in biroul directorului.
-Esti prea curios pentru binele tau. Scoase un mic suras dar abia apoi intelese gravitatea ascunsa in spatele acelei minuscule intrebari. Cine era ? Ce trebuia sa ii spuna ? Dumbledore nu ii spusese ce sa zica daca cumva ar fi avut de aface cu un elev…trebuia improvizat…
-Deci ? Bine uite voi incepe eu. Sunt Harry Potter. Tu cum te numesti ?
-Aaaa… Angela Snake. Imi pare bine…- inspira adanc de cateva ori. Se descurca bine… A fost ea si in situatii mai grave.
-Deasemena…Am 16 ani. Tu …?Apoi baiatul izbucnii in ras. Avea o voce delicate si in urechile fetei avea un ras melodios.
Angela se uita la el si nu prea gasea nimic amuzant in toata aceasta situatie dar prefera se limiteze in al privi in continuare…
-Scuze dar chestia ii ca facem mai ceva ca la gradinita ! Daca intelegi ce vreau sa zic.- nu se aflase intr-o situatie asa penibila de mult timp.
-Si eu la fel tot 16 si sincer eu nu sunt de loc amuzata de situatie deoarece… - dar nu apuca sa isi termine propozitia pentru ca batranul director intra in camera. Se pare ca si acesta era prins in ganduri deoarece nu l-a sesizat de la inceput pe Harry.
-Angela scuze ca am …Harry ce naiba cauti aici si cu Angela. – simti cum sangele i se urca in cap. Asta nu trebuia sa se intample. Se intoarse spre fata si ii vorbi pe un ton serios : Angela imediat in camera ta iar tu domnule Potter asteapta aici.
Amandoi au incuviintat iar ea s-a indreptat supusa spre camera, urmata de Dumbledore, lasandu-l in urma pe acel baiat care incepea sa ii trezeasca interes.
Dupa cateva momente Dumbledore se intoarse in birou si ii vrobi raspicat lui Harry.
-Harry … ei bine, as dori sa te rog ceva. Fata aceea …ei bine as dori sa o uiti . Daca este cu putina. – daca daca si daca… nu era mai simplu sa-i impuna ? in fond era directorul…dar el nu proceda asa…plus ca Harry era ca un nepot pentru el.
-Cine este ? – mda…a meritat efortul dar nici nu stia de ce a mai incercat. Harry era curios din fire asa ca spune.i unui pustii s anu intrebe …exact aia va face.
-Ea este ei bine… - ce putea sa-i spuna…adevarul era prea iesit din comun si trebuia pastrat pana la momentul potrivit. Nu trebuia sub nici o forma sa afle.
-Sunt o eleva noua si maine urma sa fiu prezentata…-Angela se furisa din spatele lui Dumblodore. Era prea concentrat sa gaseasca o scuza incat nu o simtise pe fata care bineinteles nu l-a ascultat. Copii astia ..iti dau asa o durere de cap.
-Angela parca ti-am spus ca… - incepu el sa o mustreze sperand la un efect favorabil dar … fata intervenii peste el… Credea ca o educase mai bine.
-Ca maine trebuia sa fie o surpriza dar daca a aflat cu o zi mai devreme nu conteaza nu?- tot ce dorea era ca vrajitorul sa ii faca jocul. Se saturase sa ste inchisa ca un infractor.
-Nu chiar nu conteaza domnule director. O seara placuta si pe maine Angela . – Dumbledore ofta, acum nu va mai putea face nimic si va fi nevoit sa o prezinte maine…
Baiatul iesi cu un zambet deoarece maine avea destul timp sa discute cu fata aceea ce reprezenta o adevarata curiozitate pentru el.Oare ce se ascundea in spatele acelor ochi albastri ? De indata ce iesi incepu o discutie aprinsa :
-Ce naiba vei face acum ? Unde iti sta capul …parca ti-am zis foarte clar sau nu ?! – nu dorea sa tipe la ea dar situatia il depasea. Copilul trebuia tinut in siguranta.
-Ba da dar m-am saturat. Vreau sa cunosc oameni de varsta mea si sa nu mai stau doar intre acesti patru pereti. Intelege-ma !!! Poti face asta ?- isi dorise de mult timp sa ii marturiseasca toate astea iar acum cu adrenalina la maxim avea ocazia… refuzand sa se gandeasca la consecinte.
-Angela nu este atat de simplu. Intelege tu ca nu esti ca toti ceilalti.- o repatase de atatea ori incat copila o stia pe dinafara da rasta nu era o scuza suficienta. Cat credea ca o va mai tine in frau cu atat ?
-Nimeni nu este la fel faptul ca am ceva mai special nu inseamna ca trebuie sa ma inchizi pe veci.
-Ai fi stat pana as fi fost sigur ca aveai sa fi pregatita sa infrunti lumea si adevarul.- se saturase. Mereu aceeasi scuza . Un adevar crunt. Se saturase …sa il spuna o data si the end.
-Tot vorbesti despre un adevar spune-mi-l o data si gata sa termin povestea. Cand crezi ca voi fi pregatita ? la cincizeci de ani cand voi fi o baba si cel mai probabil voi ajunge la azil. Am facut foarte bine ce am facut chiar daca nu asta intetionam si maine ma voi prezenta dupa cum i-am spus acelui baiat si gata.
Iesi val vartej din camera chiar inainte ca directorul sa mai faca o criza si se duse in camera ei pentru a se odihni.

Doi ochii albastrii inchis priveu din spatele sticlei rotunde cerul gandindu-se la ziua de maine si la ce noutati avea sa afle. La inceput se gandea cum avea sa accepte Hermione o noua fata in trioul lor . Poate avea sa se supere mai ales ca se gandea sa stea langa Angela…apoi gandurile fura invaluite de un somn linistit, pentru prima data dupa multe seri intunecate pline de cosmaruri.


In scoala de vrajitori dimineata isi facu aparitia mai repede decat sperau unii care preferau sa ramana in patul, moale, cald dar asta nu era si in cazul brunetului care isi scutura cu brutalitate prietenul roscat.
-Ron trezeste-te ! Ron… - deobicei Hermione ii trezea pe amandoi dar de data aceasta Harry io lua inainte. Nu dorea sa intarzie.
-Gata Harry m-am trezit. Ce-i cu tine de esti asa matinal ? Iar ai avut cosmaruri. – desi nu era o intrebare Harry i-a raspuns oricum.
-Nu totul a fost in regula dar trebuie sa mergem la ore.- plus ca nu mai dorea sa sara peste micul dejun. Aseara nu prea avuse pofta de mancare, lucru pe care il confirma si stomacul sau.
-Fie eu sunt mai mult de cat adormit fie tu chiar ti-ai aranjat parul?- a observat ? Wow. Nu era mare chestie. Dra isi amintise cand discutase cu hargrid si acesta il sfatuise ca ar trebui sa utilizeze mai des piaptanul . Zambi timid apoi se aseza langa Ron.
-Se observa ? Dar deodata o mana calda ii atinse fruntea si doi achi il priveau apasator.
-Esti bolnav ! Nu ai mai facut asta de la bal… ce dumnezeu sau… ai pus ochii pe cineva ? Cine este ?- Ron si teoriile lui stupide . Nu paote omul sa se aranjeze fara vreun motiv anume. Probabil Ron se gandea la Hermione dar poate sta linistit i-o lasa lui.
-Termina ! Nu am pus ochii pe nimeni, te poti calma. Acum hai sus si sa mergem.

Intre timp in celalalta parte a scolii, hainele zburau in toate colturile camerei, iar un cap ciufulit statea ingropat in dulap cautand ceva cat mai potrivit. Pana la urma scoase un maieu negru, o pereche de pantaloni albi, pana si o pereche de botine negre, iar dupa ce le aseza pe pat se indrepta spre baie unde isi facu siesta de dimineata . Mai avea nevoie de un mic ajutor de la masuta de toaleta. Se apropie de oglinda si isi intinse putin gloss pe buzele rozalii, putin rimel pe genele lungi si era gata sa pasasca in sala de mese a scolii tot ce ii mai trebuia era putin curaj.
Intra in sala si se indrepta spre o profesoara ce avea in mana palaria magica. Dumbledore o prezenta apoi ii facu semn sa se aseze pe scaunul din lemn de brad.
-Asta este de a noastra, baieti. Puteti fi siguri ! rostise Molfoy in soapta dar suficient de tare ca anumiti cercetasi sa auda.
-Numai in visele tale Draco. Ii raspunse cu incredere Harry.
-Vai domnule, Potter ai prins glas? Dar cum este posibila aceasta minune, apoi intorcandu-se spre amicii lui incepu sa rada zgomotas.
Un tusit fortat ii facu sa revina la realitate. Toti priveau atenti fata cea noua, asteptand sa vada ce se intampla.
-Acum sa vedem…hmmm… o persoana cu multe aptitudini…o si o mare putere ne…
-Cred ca putem continua si spune unde o repartizezi, te rog. – palaria..fiind intrerupta de director. Nu era nici timpul nici momentul potrivit.
-Domnule director sunteti foarte grabit azi. Dar in final sa vedem…cccc…….
Harry ii afisa o figura triumfatoare lui Draco chiar inainte de a se da verdictul final.

http://media.photobucket.com/image/draco...2.jpg?o=75 Draco

http://media.photobucket.com/image/vampi....jpg?o=114 Angela

http://www.inadesigncompany.ro/detalii-p...-bluza-y69 Bluza cu care se imbraca Angela

http://img.envy.ro/img/products_watermar...0_9281.jpg - botinele

http://media.photobucket.com/image/harry...68.jpg?o=5 - Harry



Poi cam asta a fost. Sper sa va placa si astept multe comuri fie ele rele va rog comentati pentru ca nu sunt prea buna si vreau sa ma perfectionez. :)
I'm at war with the world and they
Try to pull me in the dark
I struggle to find my faith
As I'm slippin' from your arms
It's getting harder to stay awake
And my strength is fading fast
You breathe into me at last


[Imagine: 2il21on.jpg] [Imagine: 2e22m11.jpg] [Imagine: 505lxj.jpg]



Răspunsuri în acest subiect
[ Harry Potter] - Love is magic...Magic is powerfull and power means boom - de : : :Theo: : : - 23-12-2010, 02:57 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Albus Potter and the Heir of a Foul Saiya-jin 0 1.993 24-06-2013, 06:12 PM
Ultimul răspuns: Saiya-jin
  My magic life emy_sweet_girl 4 2.833 12-02-2012, 11:56 AM
Ultimul răspuns: Diz
  The Original Power Yuki Kuran 6 3.702 01-09-2011, 12:01 PM
Ultimul răspuns: Anna
  The Power of Love [ Metal & Nya ] Nya. 56 30.015 19-04-2011, 06:46 PM
Ultimul răspuns: Me†al.
  All wrapped up into Black [Harry Potter inspired] Kita 6 5.929 21-11-2010, 06:58 PM
Ultimul răspuns: .Anne
  Magic Luna hiimera 2 2.536 01-08-2010, 06:39 PM
Ultimul răspuns: hiimera
  BOOM XD(old time) Aiumy 2 2.978 25-07-2010, 05:49 PM
Ultimul răspuns: Kent nanotek^^
  Click ÅŸi Boom Denny 81 31.263 22-03-2010, 04:37 PM
Ultimul răspuns: Khonsu
  About Magic and Love Ariku`` 7 4.709 28-12-2009, 09:17 PM
Ultimul răspuns: Ariku``
  Un nou inceput ( Mew Mew Power ) Elusive wolf 15 11.245 12-06-2009, 10:44 PM
Ultimul răspuns: Mabel


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)