Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Dark Blue Drawnings

#8
Ook, I`m back.

@RouXiss Đx : hug In primul si primul rand iti multumesc mult pentru sfaturi si ca ai vrut sa`ti pierzi timpul cu mine, sper doar sa nu o consideri o adevarata pierdere de vreme, am incercat pe cat posibil sa iti urmez sfaturile, si daca acum poate nu am avut destul timp sa le aplic, promit ca pe viitor o sa incerc sa o fac si sa`mi imbunatatesc desenele. Acum, hai sa le luam pe rand. Mi s`a mai spus de zeci de ori ca fac ochii prea mici, si habar nu am de ce nu ma invat minte. Faza cu sprancenele chiar nu am observat`o, mai tarziu am inceput sa privesc mai atent si am observat ca e chiar foarte adevarat. Cat despre umbre...intr`o vreme chiar ma ocupam de ele...adica, aveam grija ca toate sa fie la locul lor, dar apoi am vazut ca nu arata chiar groaznic si fara si am renuntat la ele. Parul? Oh, shit, chiar ca toate tipele din portete par chele...17 .
La border line norul ala rotund e o tentativa de luna 24 piciorul era pus in spatele celuilalt, nu se prea vede, adica nu e desenat aproape nimic din el. Cat despre linii...sunt pur si simplu o cauza pierduta, la fel ca si in cazul mainilor. Nu am rabdare sa le corectez, si...sa fie sincera, nici macar eu nu stiu ce e pana la urma chestia aia, pentru ca a apa nu seamana in veci 21

Acum, am adus niste desene mai vechi, de aceea probabil o sa gasiti aceleasi greseli si aici, sau poate chiar si unele noi:

1. Something
2. Guardian Angel
3. Transforming
4. Music World

Si, acesta este desenul cel mai recent. Surprinzator e faptul ca (dupa parea mea) am reusit sa tin cont intr`o oarecare masura de sfaturile tale, dar: umbrele sunt facute aiurea, eram foarte obosita, nasul e un dezastru total, l`am sters si apoi redesenat de zeci de ori, apoi, m`am dat batuta, l`am lasat asa, si aripile sunt facute dupa acel tutorial. Bine, nu mi`au iesit deloc, dar am incercat pe cat posibil sa urmez pasii.

Another Angel

I hope u like them, even though they kinda suck 4
I`ll be back hug
[Imagine: blooddressredsnowemotiv.jpg]



Răspunsuri în acest subiect
Dark Blue Drawnings - de dark.blue - 13-09-2010, 11:17 PM
RE: Dark Blue Drawnings - de Sibel. - 18-09-2010, 01:05 PM
RE: Dark Blue Drawnings - de dark.blue - 24-10-2010, 11:50 PM
RE: Dark Blue Drawnings - de Jigoku - 03-11-2010, 04:24 PM
RE: Dark Blue Drawnings - de Makii - 04-11-2010, 10:22 PM
RE: Dark Blue Drawnings - de Dark Blue - 24-07-2011, 03:55 PM
RE: Dark Blue Drawnings - de RouXiss Đx - 24-07-2011, 05:49 PM
RE: Dark Blue Drawnings - de Dark Blue - 15-08-2011, 12:39 AM
RE: Dark Blue Drawnings - de Dark Blue - 24-11-2011, 10:16 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)