Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Pentru ca fericirea este una de plastic

#1


Disclaimer:Nu detin nici un personaj(inafara de cele create de mine) ce apartin lui Masashi Kishimoto din anime-ul/manga-ul Naruto si nu fac profit de pe urma acestor personaje/intamplari.

Capitolul 1 : Inceputul

Era o alta zi de vara,insorita,in Konoha ce invaluia o parte a locuitorilo intr-o simfonia tradarii ce nu putea fi alungata decat cu vise.Vise ce puteau deveni realitate doar intr-o lume a ingerilor.O lume nevazuta,dar care exista..dupa moarte.
Era o zi ca oricare alta.Una plictisitoare,plina de antrenamente si lupta cu viata.Asa era ziua unor adolescente decand ei au plecat.
Primul a fost el,unul dintre cel mai puternici luptatori ai satului.Sasuke,un baiat,un razbunator ce cauta sa isi omoare fratele pentru ca ii ucise familia.
A plecat impreuna cu unul dintre cei mai mari dusmani ai Konohai.Orocimaru.unul dintre sanini,pe care l-a omorat dupa ce isi terminase antrenamentele.
In cautarea lor au plecat si alti luptatori.Naruto,Neji si Sai.Pentru Naruto,Sasuke,devenise fratelepe care nu il avuse niciodata.
Ce au lasat ei in urma lor?
Trei adolescente carora le-au frant inimile,chiar daca nu era nimic intre ei.
In sat au ramas fetele si cativa baieti.Choji,Shikamaru,Gaara,Kiba si Akamaru Si desigur Kankuro , care se luptau pentru siguranta satului.
Dupa antrenamentele indurate ei au devenit ninja de elita ai satului.
Sakura imbina toate elementele nature cu forta bruta si frumusetea ei.Dupa ce,Sasuke a plecat,ea sa ambitionat si a devenit cea mai puternica kunoichi din sat.Jutsul ei secret pe care nu il folosea era ce cu petalele de trandafiri “Roses”.
Avea un par,lung sir oz ca al florilor de cires de unde provenea si porecla ei “floare de cires”.Tenul il avea alb ca spuma laptelui.Parintii ei murisera in urma cu doi ani dup ace satul fusese atacat de Akatsuki.Era o adolescenta inalta,de 19 ani ce devenise jounin la fel ca si prietenele ei Hinata,Ten Ten.Ino si Temari care plecase intre timp cu fratii ei in satul Suna de unde provenea.
Hinata,isi folosea la perfectiune Biakuganul.Era la fel ca prietena ei.Dornica sa il vada pe Naruto.Se dezvoltase foarte mult,parul ei negru era lung,iar ochi ei lila numai inspirau aceeasi teama ca inainte.Se putea citii pe fata ei cat de mult suferise si cat de mult tinea la blondul acela cu ochi albastri.
Ten Ten nu isi mai tine ca inainte parul in doua coculete,parul fiindui mult mai lung era prins cu doua betisoare iar restul liber.Isi dorea atat de mult ca Neji sa se intoarca dar stia ca acesta era doar un vis.
Baietii devenisera si ei foarte puternici.Lupta prietenilor lor i-a indemnat sa nu se opreasca din antrenament devenind cei mai buni ninja.
Fapt dovedit,ei si fetele omorasera o parte din Akatsuki,iar restu au fost omorati de Naruto si Neji.Ramasese doar Itachi care era al lui Sasuke.
**In camera rozaliei,era o liniste de tacere.Avea zile libere la fel ca si ceilalti prieteni ai sai,deci se gandea lao vacanta dar nu avea cu cine asa ca a inceput sa isi sune prieteni sa iasa undeva in oras.
~In acelasi timp Sasuke tocmai il omorase pe Itachi ceea ce era bine,insemnand ca si-a dus la bun sfarsit ambitia si ca se va intoarce in sat impeuna cu prietenii lui.
**Sakurei nici nu ii trecea prin cap ceea ce avea sa se intample.Desi stia ca daca se va intoarce nu il va putea ierta preausor si nici nu va putea sad ea ochi cu el prea curand.
-Hei,Sakura..S-a intamplat ceva?
-Nu,Hin..doar ca iar am cazut pe ganduri.Sti imi este atat de greu.Imi etse dor de el,dar stiu ca nu as putea sa dau ochi cu el prea usor dupa ce a plecat si m-a lasat acolo pe banca aia..
-Da,stiu cum te simti..dar gandestete eu ce as mai putea face,pentru ca Naruto nici macar nu stia ca il plac?
-Hei nu va mai plangeti atat.Eu am fost cu Neji inainte sa plece.Si nici macar nu si-aluat ramas bun.Nici o scrisoare nimic.Ei bine daca se va intoarce cum credeti ca ma voi simti eu?
-Da ai dreptate.spusera cele doua.

~Intre timp Sasuke,Neji si Naruto se intalnira pentru ca doreau sa se intoarca in sat.
-Hei,baieti voi va intoarceti la echipa voastra?Adica la Sakura?
Cei doi ramasera usor speriati,gandinduse cum va reactiona rezalia cand v-a afla..si Hinata..desi ea nu stia Naruto o placea.
-Da pai ne vom intoarce in echipa noastra,la Sakura,desi cred ca va fi cam greu,mai ales pentru mine,pentru ca am lasat-o in seara aia pe banca..
-Da pai o sa vedem asta cand o sa ajungem acolo,tu Neji gandestete la Ten Ten,
Si acum sa mergem pentru ca mie imi este foarte dor de sat si de…nu conteaza.
-De Hinata,nu-i asa,Naruto?
-Ce te bagi tu Sasuke,hai sa mergem.


**Sakura,Hinata si Ten Ten se plimbau pe faleza fara nici macar o idée a ceva urma.Vor avea un drum lung de parcurs ca sa isi castige dragostea??Sau pur si simplu nu se vor baga in seama?

Acesta este primul meu fic,stiu ca nu este un inceput prea grozav,pot spune chiar jalnic,dar vreau sa ma perfectionez,si va asigur ca pe viitor,va fi mult mai dezvoltat!Imi pare rau ca este atat de scurt,nextul va fi mai lung,promit!



Răspunsuri în acest subiect
Pentru ca fericirea este una de plastic - de Onna - 20-12-2009, 04:00 PM
RE: ..Pentru ca fericirea este una de plastic.. - de Onna - 20-12-2009, 04:25 PM
RE: ..Pentru ca fericirea este una de plastic.. - de Onna - 23-12-2009, 02:14 PM
RE: ..Pentru ca fericirea este una de plastic.. - de Onna - 24-12-2009, 05:40 PM
RE: ..Pentru ca fericirea este una de plastic.. - de Onna - 27-12-2009, 04:26 PM
RE: ..Pentru ca fericirea este una de plastic.. - de ~~Plastic~~ - 01-01-2010, 05:20 PM
RE: ..Pentru ca fericirea este una de plastic.. - de Onna - 27-01-2010, 10:24 PM
RE: ..Pentru ca fericirea este una de plastic.. - de Onna - 27-02-2010, 09:47 PM
RE: ..Pentru ca fericirea este una de plastic.. - de CurePeach - 28-02-2010, 07:32 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [Naruto] Dincolo de tristete exista si fericirea. SakuraXLOVE 6 4.725 15-09-2012, 09:48 PM
Ultimul răspuns: KarinaD
  Fericirea ÅŸi întruchipările ei Mitsukai Yoru 3 1.811 10-07-2011, 04:26 PM
Ultimul răspuns: Mitsukai Yoru
  Dragostea ta sau fericirea celorlalti? Xandra iubire14 13 8.459 03-01-2011, 06:26 PM
Ultimul răspuns: lilycutza^_^
  Am redescoperit fericirea.. Debb.' 20 15.583 22-09-2010, 08:30 PM
Ultimul răspuns: Flash
  Plastic vs Copie.Realitate, pura fictiune sau previziuni? Fifilina 24 15.704 10-04-2010, 06:43 PM
Ultimul răspuns: Fifilina


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)