Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Arta apropie, arta uneste.

#7
Iu, mi lav. Am ajuns si eu aici, desi aseara am facut dus si uite ca n-am murit *laughs*. In primul rand am observat lungimea capitolelor, de care sunt foaaaaarte nemultuminta. I min, stiu ca in general le faci scurte, pentru ca altfel nu ai fi tu, huggo, dar acum sunt extrem de scurte. Adica prea scurte. Adica vreau sa spun ca daca ai aduna vreo trei ai face un capitol, si tot dinala scurt.

Then:

"A pasit usor spre baie. Imbracata in pijamaua sa, a adormit. " - pai, well, cada e comoda. Si tocmai din acest motiv ai scurtat capitolul degeaba. Te durea sa descrii in continuare? Sunt sigura ca nu a adormit in cada, dar totusi puteai descrie.

"Acea fata silitoare, care nu ar fi renuntat la tablouri si la galerie pentru nimic in lume?! Unde era?" - Aici nu mi se pare ok. E ca si cum ai spune " Acel caine mov?! " ; " Acea fata blonda?!". Tie ti se pare ca semnele de exclamatie respectiv de intrebare sunt puse bine? Puteai sa scrii, mai simplu " Unde era acea fata silitoare, care nu ar fi renuntat la tablouri si tralala ?"

"Cu un urlet, fata incerca din rasputeri sa ii contrazica. Dar politia o privea deja cu dispret." - cu virguloare intre ele, beib.

Ok, astea au fost toate greselile, pentru ca tu nu ai greseli gramaticale, tu romanoaica traumatizata de suzi.
Daaar ( like always ), grabesti actiunea foarte mult. Nu-mi place. Nu descrii aproape deloc, si sari peste actiune. Acum face ceva, dup'aia te trezesti ca ea defapt era la galerie. La ultima parte nu mi s-a parut ca ai dinamizat deloc actiunea, cearta, si de altfel ai facut-o pe Yuna sa para slaba si proasta.
Nu mi se pare ca ti se potriveste naratiunea la persoana a 3-a. Fiecare scriitor trebuie sa vada la ce persoana nareaza mai bine, iar mie mi se parea ca era mai bine la alte fic-uri, atunci cand narai la pers. intai. Erai mult mai originala, pentru ca felul in care narezi la persoana intai dezvaluie o parte din personalitatea celui caruia ii spui tu punctul de vedere.
Asa, aceasta Yuna nu mi se pare conturata aproape deloc. Pare o fata foarte naiva, prostuta, si care renunta repede pentru ca o apuca dracii, deci slaba. Nu-mi prea place de ea.

Ideea, totusi, pare ca promite multe. Chiar imi place, iar titlul este destul de chiut. Sper ac o vei schimba cumva pe aceasta Yuna, sau culul cul care apare pe calul cul si alb si fura tablourile *laughs*.

Cine stie cunoaste, beibs.

Kites lav iu,
Zbai.
[Imagine: hugmur.jpg]
'Căz te lăvesc, tu, genio, epico, huggo, culo, pervo and so on. Iu, twina mea. I don't care what ppl say, I do own iu. Hahs.

*realizează că twina ei apare ca o apariţie apariţională misterioasă.*





Mwhahihuhahahuahaihihihuahahahuhihihuahah


Monster me.



Răspunsuri în acest subiect
Arta apropie, arta uneste. - de Ichigo. - 23-04-2011, 11:38 PM
RE: Arta apropie, arta uneste. - de Camelie. - 24-04-2011, 12:38 PM
RE: Arta apropie, arta uneste. - de Rinnie - 25-04-2011, 01:41 AM
RE: Arta apropie, arta uneste. - de ..Chris. - 25-04-2011, 04:18 PM
RE: Arta apropie, arta uneste. - de Ichigo. - 26-04-2011, 11:16 PM
RE: Arta apropie, arta uneste. - de Camelie. - 26-04-2011, 11:59 PM
RE: Arta apropie, arta uneste. - de Icsdeee. - 27-04-2011, 06:29 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Parfum de artă trecătoare Mad Hatter 7 3.447 05-01-2012, 11:38 PM
Ultimul răspuns: Niska
  Arta unui FREAK SasukeRockGirl7 1 3.006 27-04-2010, 12:18 AM
Ultimul răspuns: SasukeRockGirl7
  Arta este cu totul inutila [yaoi] Mystique92 12 8.055 17-11-2009, 03:26 PM
Ultimul răspuns: Mystique92
  Arta este o explozie -arta de a iubi- deidara-chan4ever 14 11.179 26-05-2009, 11:50 AM
Ultimul răspuns: Drama Queen


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)