Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Originea nick-ului

#61
Well, nick nou-origine noua.
Nick: Ichigo.
Nu are absolutamente nici o treaba cu Ichigo din Bleach si cu nici un alt nume din nu stiu ce anime. Ichigo inseamna capsuna, si pur si simplu imi place. Suna bine din punctul meu de vedere8 Punctulet pentru ca imi place mai mult cum arata. 44 Simplu. Apropo, mai este vreun user cu numele asa?
Cea mai reuşită semnătură.

#62
Schimbare de nick: Ann.
De la ce vine Ann.? Ofc, vine de la numele meu - Ana-Maria; am încercat Ana. [ nick pe care îl folosesc pe orice forumuri/Y!M ] but it was is use. So mi-am adus aminte de Ann., aşa cum îi plăcea lui Correh să mă numească.
Şi a început să intre în obişnuinţă. =]
[Imagine: p4KKzIN.png]
You could be the best of me when I'm the worst for you.
golden tragedy


#63
Nick: Dark Blue
Pai, cred ca e mult prea evident. La inceput imi placea exagerat de mult culoare albastru, dar urasc in general culorile deschise, asa ca am pus si un dark, ca sa nu se inteleaga gresit. Acum imi place mult mai mult Dark, si uneori (destul de rar) la scoala folosesc pseudonimul Dark Fantasy, dar in restul cazurilor ramane Dark Blue, si cred ca va ramane pentru mult timp de acum incolo.
[Imagine: blooddressredsnowemotiv.jpg]

#64
nick: Venus-Roseta
pai sa vedem Venus vine de la zeita Venus(numita de romani) sau Afrodita(numita de greci). Mereu mi-ai placut povestile cu zeitati, puteri intr-un cuvant mitologie. Iar acest nume m-a atras si mai este un motiv, planeta guvernatoare la mine e Venus(nu ca as fi singura balanta21), de aici m-am inspirat, dar mai mult de la zeitate. Zeita frumusetii, a dragostei si nu va innebunesc cu asta, cred ca stiti. Roseta: pai rose=trandafir(ador florile astea), da si de la asta adugand doar o mica teminatie, dar nu am terminat aici. Era la pokemon un pokemon21 ceva cu numele de rose..rosery nu mai stiu sigur si cum imi placea prietenele mele au hotarat ca porecla mea sa fie Roseta, iar alta inspiratie ar mai si serialul Kaleido Star, este o fata Roseta(poate chiar enervanta la un moment dat).
Cum nu puteam sa renunt la nici una din nick, am zis sa pe combin si iata ce a iesit: Venus-Roseta. Poveste lunga stiu si cam multe inspirari21
[Imagine: h8v.gif]
 

#65
Ash.

Pai , nick`ul meu are o poveste simpla. Imi cumparasem o carte , care se numea ' Cartea lui Ash ' , cu o tipa pe coperta. Venise un prieten pe la mine , si cum ma astepta el sa`mi gasesc skaterii [ da , nu stiu niciodata unde ma descalt ] , a gasit cartea aia. Si se uita el mai bine la ea si zice ' Ce seamana asta cu tine. Ashu , Ashulet. Suna mai bine Ash! ' . De atunci , mi`a ramas porecla Ash . Toata lumea a inceput sa ma strige asa & mi s`a parut foarte chiut. Bineinteles , cei de la scoala se chinuie sa`mi zica Ash , pentru ca ei sunt obisnuiti cu alte porecle ciudatele. Cel mai mult imi place cand incearca cineva sa`l pronunte. Nimeni nu stie :]] .Nu , Doamne fereste , nu vine de la Ashley.
Punctul ala l`am pus acolo pentru ca arata mai cul.


[Imagine: iloveyouanimesign.png]


#66
Nume nouu: ғσķλмץ «з ς.

Pai, Fokamy ->> Foca este favoritul meu din RObotzi si uneori, mai des seman cu el, desi..si cu Mo 71, iar Kamy, porecla mea de o viata intreaga xD. "<3" ar veni 'loves' si acel C. e vorba dee....stie Snowy mai bine xD. Nu vreau sa dau detalii aici ;]]. Oricum, cred ca imi voi schimba numele iar, deoarece, mereu cand intru pe zup` trebuie sa dau copy-paste la numele meu -.-".
" Ce mi-a placut odata imi place intotdeauna, pentru ca optiunea mea este motivata. Fie ca urasc, fie ca iubesc, stiu clar de ce... "


Suntem diferiti atunci cand avem pe cineva care ne iubeste pentru ca... acestia ne ofera sute de motive de a trai.

#67
Mys†ery
Noul meu nick, ca si celalalt, doar ca mai imbunatatit. Acum in loc de litera t, are o cruce. De ce am pus-o? De efect, alta explicatie chiar nu am. In primele minute, cand mi-am schimbat usernameul, imi placea foarte mult, dar acum urasc felul in care arata21. Crucea e mai mica decat restul literelor si e naspa rau. Abia astept sa treaca cinci zile si sa mi-l pot schimba la loc in Mystery. Sau altceva, fur de pe siteuri cu nume ciudate.

#68
Ako-nee - extrem de simplu. Am făcut o pasiune pentru anime-ul Kiss x Sis şi Ako e favorita mea dintre gemene + seamănă cu mine şi la aspect şi la comportament. So, that's me babeh ;>.
Hell yeah, revin cu un edit puţin mai încolo să scriu şi despre celelalte nick-uri care le-am avut.

Edit: Mă scuzaţi dacă explic username-uri care le-am mai explicat, dar merită să se afle toate într-un singur post xD.

Ğяєєή ģσєś βℓαcк.«з - complicat cu nick-ul ăsta. În primul rând eu am ochii verzi şi sunt moartă după ochii negrii xD. Cam aşa se explică. Şi cu caracterele am o boală, trebuie să le folosesc ca să arate "mişto". Şi în al doilea rând, am pus 'goes' pentru că nu ştiam ce să pun să sune bine. Îmi amintisem de linkul de la fb în care am "Kamy Goes Rawr" şi uite aşa mi-am format primul meu nick.

ғσķλмץ «з ς. - Îmi plăceau foarte mult RObotzii (nu că acum nu-mi mai plac O_o) şi făcusem un "duet" 24 să zic aşa, cu Snowy...ea era Mowy şi eu Fokamy...iar continuarea cu " <3 C."...Cine ştie, cunoaşte. Pe cine am înnebunit cel mai mult...mama O__o. A ajuns şi ei să îi placă de el 24)).

Toxicity.- Simplu. Iubesc muzica, iubesc metalul, iubesc System Of A Down. Toxicity e melodia mea preferată de la ei. Simplu xD!

xMouthForWar. - Iubesc trupa Pantera. Am pus numele ăsta pentru că de potriveşte. De fiecare dată când deschid eu gura, se iveşte o ceartă sau un scandal : )). Annie ştie mai bine asta 71.

Freakish. - Mi-am adus aminte că Dia'nee a avut nick-ul ăsta mai demult pe Otaku şi era combinaţia dintre o melodie (Freaxxx de la Brokencyde) cu sufixul "ish" care eu îl ador xD. Şi a ieşit nick-ul. Şi am impresia că ea îşi pusese acest nick pe când era de vârsta mea <3. O moştenesc bine ;; ).

¤¤ Ψ §екαι Ψ ¤¤ - Am avut numele ăsta pe mess. Pur şi simpu îl ador. E numele unei fete (Saionji Sekai) din unul din anime-urile mele preferate (School Days). Tadadaaam.

Done! 8
" Ce mi-a placut odata imi place intotdeauna, pentru ca optiunea mea este motivata. Fie ca urasc, fie ca iubesc, stiu clar de ce... "


Suntem diferiti atunci cand avem pe cineva care ne iubeste pentru ca... acestia ne ofera sute de motive de a trai.

#69
Nick:Rin
Sincer nu cred ca nick-ul meu are o origine exacta ?".Initial a fost "Sawako" dar m am plictisit de el asa ca l am schimbat in Rin(=Rece).Am o lista foooaaartee lunga cu nume japoneze de fete si mi a luat ceva pana sa ma hotarasc pe care sa mi l pun.Am luat prin eliminare 21 Doamne...In fine...Cred ca "Rin" e simplu,suna melodios dar ferm si ma reprezinta.Mai era si "Rei" dar mi se pare ca "Rin" e mai...putin banal fata de "Rei".
[Imagine: tumblr_ljt9kkUjPo1qe6xr2.gif]

"An intellectual solve the problems,a genius avoid them"

#70
Nick: є๓ค™

Cred că nickul meu vine de la numele meu nu? Până acum nu am schimbat niku şi nu ştiu dacă o să-l schimb. Este simplu şi deşi mulţi avem alt nick şi mai nimeni nu are numele lui ,ei, uite că eu îl am. Sincer nu sunt modestă deci voi recunoaşte că mie numele meu îmi place la nebunie. Deşi nu-i numele meu 39 legal, dacă pot spune aşa. Aşa îmi spune toată lumea dar pe mine mă cheama Emilia Elena ( cel mai naşpa nume). 4
[center]

[Imagine: 253500largesing.jpg]

.: Blog :.[/center]




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)